Із держбюджету виділили 13 мільйонів гривень для забезпечення лікарень Чернівецької області киснем

На Із держбюджету виділили 13 мільйонів гривень для забезпечення лікарень Чернівецької області киснем, ще 10 мільйонів додали з резервного фонду обласного бюджету. За ці кошти планують збудувати кисневі станції та закупити кріоциліндри у дев'ять лікарень області. Про це Медіа агентству АСС розповів директор департаменту охорони здоров'я Чернівецької ОДА Олег Чорний.

«Держава уже не перший раз виділяє нам кошти для забезпечення лікарень киснем. Цього разу із держбюджету виділили нам 13 мільйонів гривень, ще 10 мільйонів ми додали з резервного фонду обласного бюджету. За ці гроші ми плануємо збудувати кисневі станції та закупити кріоциліндри у лікарні Кіцманя, Сторожинця, Глибокої, Хотина, Новоселиці, Вижниці, Путили, Чернівецької обласної клінічної лікарні та психлікарні. Із них закупимо чотири кріоциліндри, а в інших лікарнях збудуємо кисневі станції», - сказав Чорний.

За його словами, наразі киснем у достатній мірі забезпечені усі лікарні області, які приймають хворих із COVID-19. Це 21 госпітальна база.

«Десь є газоподібний кисень, десь власні кисневі станції, або це кріоциліндри, або кисневі концентратори. Але ці кошти даються для того, щоб покращити кисневу незалежність наших госпітальних баз. Тобто, ми хочемо, щоб наші лікарні мали власні кисневі станції, а не були залежні, наприклад, від газоподібного кисню, який привозять. Адже може бути така ситуація, що автомобіль запізниться, або якісь перепони на дорозі. і можуть не зовсім вчасно привезти кисень. Тому наразі на першому місці у нас забезпечення госпітальних баз власними кисневими станціями», - додав обласний чиновник.

Також він зазначив, що у тих госпітальних базах, де є газоподібний кисень, збудують власні кисневі станції. А туди, де вже є кисневі станції, закуплять кріоциліндри. Усі ці кошти на забезпечення лікарень киснем, мають використати до кінця цього року.


Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації