Інфекціоністка Ольга Кобевко розповіла, як обласне керівництво створює "примарні" вільні ліжка у лікарні

Керівництво Чернівецької області навмисне подає у МОЗ неправдиві звіти, аби показати зниження кількості госпіталізацій хворих на коронавірус. Насправді медзаклади переповнені, а на одного лікаря припадає понад 100 пацієнтів. Про це розповіла лікарка-інфекціоністка Чернівецької обласної клінічної лікарні Ольга Кобевко в програмі "Велика політика" на "5 каналі".

"Ті звіти, які подаються на міністерство з області керівниками з ОДА, вони гарно прикрашені. Тобто в усному порядку, в телефонному режимі може бути дзвінок до керівника лікарні і говорять: "Сьогодні у вас збільшено на 25 ліжок". Це для того, щоб у звіт подати процент наповненості лікарні менший, а насправді ми переповнені вже давно. Ми ще з серпня у піковому моменті, наші відділення переповнені. У нас бувають чергування, коли один лікар залишається на більше ніж 100, 120 пацієнтів", – наголошує лікарка.

Вона пояснила: "Штучно збільшена кількість "примарних" ліжок призводить до того, що "швидкі" везуть до нас пацієнтів, бо по звіту в них написано, що у нас ще є 20 ліжок вільних, а насправді в нас немає медичного ресурсу, щоб забезпечити цих пацієнтів допомогою. Про яку якість лікування можна говорити?".

Ольга Кобевко зазначила, що спочатку треба думати про те, на скільки можна розрахувати в якомусь певному закладі кількість точок дотації кисню, і чи забезпечить той кисень, який буде постачатися, всіх пацієнтів.

"Збільшення подачі кисню для інших зменшить подачу для тих, хто вже є в стаціонарі, і це призведе до ускладнень і високої летальності, але у звітах заступниці голови ОДА з медичних питань показано, яка вона молодець, що "ефективно" працює в області й у нас знижена госпіталізація в стаціонари. Неправда, у нас перенаповнені стаціонари, ми виснажені, уже на останніх краплях працюють медики, у нас резерву немає", – переконує спеціалістка.


Коментарі:
Більше новин по темі: