Грейпфрутовий сік для деяких людей може бути смертельно небезпечним – і це не жарт

Вживання грейпфрутового соку може призвести до загибелі. Це не жарт. Грейпфрут містить речовину, звану фуранокумарин, яка може взаємодіяти з деякими ліками та посилювати їхню дію. Це може призвести до передозування, серйозних побічних ефектів і навіть смерті. Небезпеку грейпфрута довели дослідження, пише The Sun.

Виявляється, деякі з ліків, які можуть вступати в реакцію з грейпфрутом, включають статини, протиаритмічні засоби, антидепресанти, імуносупресанти та засоби проти згортання. Якщо ви приймаєте якісь ліки, обов'язково проконсультуйтеся з вашим лікарем або фармацевтом про можливу взаємодію з грейпфрутом, цитує публікацію Діалог.

" Сік дозволяє більшій кількості ліків потрапити в кров. Коли в крові занадто багато ліків, у вас може виникнути більше побічних ефектів", - попередив фармаколог Шью Мей Хуанг з Управління з контролю за продуктами та ліками США (FDA).

Краще уникати вживання грейпфрутового соку або цілого грейпфрута, якщо ви не впевнені у безпеці. Будьте обережні і дбайте про своє здоров'я. За даними Національної служби охорони здоров'я Великобританії (NHS), грейпфрут може впливати на такі ліки:

- препарати, які знижують рівень холестерину;
- ліки від артеріального тиску та серцево-судинних захворювань;
- ліки для запобігання утворенню тромбів;
- Антиагреганти;
- імунодепресанти;
- ліки від хвороби Крона (наприклад, будесонід);
- цитотоксичні методи лікування раку.

Управління з контролю за продуктами та ліками США розширило список препаратів , додавши такі: - протитривожні препарати; - Лікарські засоби для лікування порушень серцевого ритму; - Антигістамінні препарати. Незважаючи на великий список, він не є остаточним.

Фахівці рекомендують поєднувати прийом ліків та грейпфрут лише після консультації з медиками.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації