"Чорні мушки", шум у вухах та мокрі долоні: медики назвали основні ознаки, як розпізнати підвищений артеріальний тиск

Медики назвали три зовнішні ознаки, за якими можна дізнатися про приховані проблеми зі здоров’ям, зокрема, розпізнати підвищений артеріальний тиск.

Про це повідомляє 24Novosti.

У гіпертонії є кілька неочевидних ознак, одна з яких — гіпергідроз, тобто підвищене потовиділення. Він може вказувати на збої в центральній нервовій системі і ендокринні зміни.

Підвищена пітливість часто є ознакою раптового підйому артеріального тиску, причому зазвичай вона виникає відразу після його нормалізації, відзначають фахівці.

“Чорні мушки” в очах з’являються при різкому підвищенні тиску. Через спазм судин деякі ділянки ока відчувають дефіцит кисню, що призводить до появи «мушок».

Шум у вухах також може говорити про порушення мозкового кровообігу. При різкій і раптовій появі шуму тільки в одному вусі, а також при будь-яких інших неврологічних симптомах слід звернутися до лікаря.

Небезпека гіпертонії в тому, що вона є фактором ризику розвитку інсульту, інфаркту та серцевої недостатності. Для профілактики рекомендується регулярно пити призначені ліки (а не коли «заболіла голова»).

За даними ВООЗ, гіпертонія є найважливішою причиною інсульту і хвороб серця. Від її ускладнень щорічно помирають до 9,4 мільйона чоловік.

Деяким людям для нормалізації тиску досить змінити спосіб життя – припинити курити, відмовитися від алкоголю, перейти до здорового харчування, регулярно займатися фізичною активністю. Дуже важливо підтримувати нормальну вагу: втрата кожних 5 кілограмів зайвої ваги може сприяти зниженню систолічного кров’яного тиску на 2-10 пунктів.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації