Через судини ноги дістались судин голови: у Чернівцях провели дві унікальні операції, під час яких пацієнти були у свідомості

Через судини ноги дістались судин голови: у Чернівецькій обласній лікарні провели дві нові ендоваскулярні операції, під час яких пацієнти були у свідомості й розмовляли з лікарями.

Про це повідомляє Чернівецька обласна клінічна лікарня.

Судинні хірурги ОКНП «Чернівецька обласна клінічна лікарня» спільно із судинним хірургом Національного інституту хірургії та трансплантології ім. О. О. Шалімова Антоном Орловим провели два нові рентгенендоваскулярні оперативні втручання.

Фото: Чернівецька обласна клінічна лікарня
Фото: Чернівецька обласна клінічна лікарня

Пацієнту з оклюзією та критичним стенозом було проведено стентування обох здухвинних артерій і встановлено ендоваскулярні стент-графти (тонка металева сітка трубчастої форми, що саморозкривається, покрита з внутрішньої сторони герметичним полімером (графтом). Стент-графт використовується майже з тією самою метою, що й судинний протез. Однак судинний протез встановлюють при відкритому оперативному втручання, а стент-гарфт доставляють до проблемної ділянки через декілька сантиметровий розріз шкіри та судинне русло й на місці розгортають його.

Оскільки пацієнт страждав від важкої супутньої патології і йому було протипоказане повне знечулення, хірурги вдалися до найбільш сучасних оперативних технологій. Зокрема, провели технологічно досить складну операцію тільки під місцевим знеболенням й замість судинних протезів встановили йому стент-графти. Пацієнт під час хірургічного втручання постійно був при свідомості й розмовляв з лікарями.

Інше оперативне втручання провели пацієнту з високою оклюзією внутрішньої сонної артерії (це судина, яка забезпечує постачання головного мозку збагаченою киснем кров’ю). Як правило, хірургічне лікування таких патологій здійснюється відкритим шляхом. Проте у даному випадку стеноз сонної артерії знаходився досить високо. Відкритим шляхом зробити доступ до нього було б дуже складно і ризиковано для життя пацієнта. Тож лікарі, за допомогою ендоваскулярних технологій, зробивши невеличкий розріз у стегні, через судинне русло дісталися голови хворого й провели стентування внутрішньої сонної артерії. Відтак, позбавили його від ішемії головного мозку.

Дана операція також здійснювалась хірургами під місцевою анестезією. У ході хірургічного втручання даний пацієнт знаходився при свідомості, розмовляв з медиками й навіть виконував на їхні прохання певні маніпуляції.

Фото: Чернівецька обласна клінічна лікарня
Фото: Чернівецька обласна клінічна лікарня

Обидві операції пройшли успішно й відкрили нову сторінку в розвитку високоспеціалізованої рентгенендоваскулярної хірургії в Чернівецькій обласній лікарні.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації