Бустерна вакцина значно підвищує захист від Омікрону: перші підсумки дослідження

Бустерна доза вакцини від коронавірусу підвищує захист організму від штаму Омікрон. Дві дози COVID-вакцини або перенесений вірус від цього варіанта захищають гірше, ніж це було у випадку з Дельтою, пише Обозреватель.

Про це свідчать дані дослідження Національного інституту громадської охорони здоров'я і навколишнього середовища Нідерландів, результати якого доступні на сайті medRxiv, але ще не пройшли рецензування. Вчені проаналізували дані понад пів мільйона людей, які пройшли тестування в Муніципальній службі охорони здоров'я.

Так, дві дози вакцини захищають від зараження штамом Омікрон на 33%, а раніше перенесений коронавірус – на 25%. Після бустерної вакцинації цей показник зростає до 68%.

У випадку з Дельтою дві дози захищали від інфікування COVID-19 на 76%, хвороба – на 78%, а бустерна доза підвищувала рівень захисту організму до 93%.

"Люди, які повністю щеплені двома дозами і раніше перенесли коронавірусну інфекцію, були краще захищені від Дельти та Омікрону, ніж люди, які були тільки щеплені або тільки перенесли хворобу раніше", – зазначили вчені.

При цьому залишається відкритим питання, як довго триватиме ефект від бустерної вакцинації. Це пов'язано з тим, що вчені досліджували лише вплив додаткової дози на захист від підтипу Омікрону BA.1.

Зараз же по світу вже поширюється заразніший підтип BA.2, який, як вважають учені, вже скоро стане домінувальним у Нідерландах. Те саме може стосуватися й інших країн.

Нагадаємо, раніше канадські вчені дійшли висновку, що двох щеплень проти коронавірусу може виявитися недостатньо для запобігання зараженню штамом Омікрон, а для більшого захисту потрібна бустерна доза.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації