Бустерна доза COVID-вакцини на 68% захищає від Омікрону - вчені

Національний інститут охорони здоров’я Нідерландів (RIVM) провів дослідження, яке показало, що бустерна доза вакцини проти коронавірусу на 68% захищає від штаму Омікрон. Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на NOS.

«Імовірність інфікування шамом Дельта була на 76% меншою після повної вакцинації і на 78% меншою після зараження, ніж якби ви не були щеплені та раніше не заразилися коронавірусом.

Для Омікрону це було 33% після вакцинації та 25% після зараження. Після бустера рівень захисту зріс до 93% щодо Дельти та до 68% для Омікрону», - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що питання в тому, скільки триватиме захисна дія бустерів. У період з 22 листопада 2021 року по 19 січня 2022 року досліджувався лише варіант омікрону BA.1. Очікується, що більш заразний субваріант BA.2 стане домінуючим у Нідерландах найближчим часом.

З попередніх досліджень вже стало зрозуміло, що ризик госпіталізації при COVID-19 значно знижується під час повторного щеплення.

Як повідомляв Укрінформ, у Нідерландах в банках крові виявили, що 97% донорів мають антитіла до коронавірусу. За даними банку крові Sanquin, багато в чому це є результатом кампанії вакцинації.

Така статистика за період з вересня по грудень 2021 року. Люди, старші 60 років, як правило, мали менше антитіл, ніж люди до 40 років.


Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації