90% українців мають хоча б один симптом, який свідчить про потребу психологічної допомоги - міністр охорони здоров'я Ляшко

До 90% українців мають хоч один симптом, який свідчить, що їм необхідна психологічна допомога, 50% українців, які перебувають в країні, потребуватимуть психологічної допомоги. Про це в ефірі телемарафону "Єдині новини" сказав міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко, передає Укрінформ.

"За останніми опитуваннями ми бачимо, що 90% українців мають хоча б один із симптомів, який веде до того, що людина потребуватиме психологічної допомоги. В цілому говоримо про 50% українців, які сьогодні перебувають на території нашої держави і потребуватимуть психологічної допомоги різного гатунку, це може бути і самодопомога, допомога у сімейного лікаря, професійні консультації психологів відповідного профілю, психіатрів", - сказав Ляшко.

Він зауважив, що в Україні запущено «Всеукраїнську програму ментального здоров'я «Ти як?» за ініціативи першої леді Олени Зеленської. За його словами, на сайті програми є аптечки першої психологічної допомоги.

"Вони прості, показують, як виявляти певні причини, тривожні дзвіночки, на які треба реагувати, прописано, як це можна зробити. Якщо це важко зробити, проконсультуйтеся зі своїм сімейним лікарем. Сьогодні вже понад 17 тисяч сімейних лікарів пройшли курси по mhGAP, а всього такі курси в нашій системі охорони здоров'я пройшли більше 40 тисяч медичних працівників. Тому точка входу для того, щоб проконсультуватись, для того, щоб вам роз'яснили, що робити, чи потрібно реагувати на ті симптоми, які вас турбують, - це, як завжди, сімейний лікар", - сказав Ляшко.

За його словами, близько 80% проблем людина може виявити за допомогою самодіагностики і вирішити самостійно, у 20% вже будуть потрібні спеціалісти, психологи, психотерапевти, можливо, лікування.

Він додав, що до реалізації Всеукраїнської програми ментального здоров'я залучені майже всі міністерства.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації