Звільнення півдня: як окупанти "спалюють" елітні війська, щоб спинити наступ Сил оборони України

Заступниця міністра оборони України Ганна Маляр повідомила про звільнення Роботиного – села на передньому рубежі російської оборони в Запорізькій області. Бій за нього тривав близько двох місяців і став одним із наймасштабніших на цьому напрямку.

Це не дивно, адже через невелике село лежить дорога до Токмака, першого великого міста на шляху до звільнення українського півдня та стратегічно важливого транспортного вузла. Якщо Силам оборони України вдасться звільнити це місто, далі відкривається дорога до Мелітополя та Криму.

Обозреватель розбирався, чим таке важливе звільнення Роботиного і який подальший розвиток подій очікується на Запорізькому напрямку.

Також українські воїни змогли просунутися і до Вербового – сусіднього села, яке розташоване менш ніж за 4 кілометри від лінії зіткнення. Тепер СОУ намагатимуться прорватися до тилу російської оборони, щоб розширити плацдарм наступу, а також мають намір вийти до Новопокровки та Ільченкового, біля якого проходить вже друга лінія оборони ворога.

Щойно СОУ прорвуть цю ділянку, то виходять уже на третю – так звану тилову лінію, де немає чим гальмувати українські війська. Там уже тільки склади, командні пункти, ППО, ремонтні бази, а тому в цьому випадку єдиний вихід для сил РФ лише один – бігти.

Важкий шлях до Криму

Роботине – основний опорний пункт на межі першої та другої ліній оборони росіян на Запорізькому напрямку, складність проходження якого обумовлена наявністю великої кількості мінних полів. Зараз ця перешкода усунена, і СОУ просуваються до перших рубежів другої лінії оборони ворога.

"На цьому напрямку нас дуже цікавить село Ільченкове, де розташована остання висота у цьому районі. Її взяття дасть можливість встановити вогневий контроль як над шляхами забезпечення окупантів, так і над самим Токмаком, – каже військово-політичний експерт групи "Інформаційний спротив" Олександр Коваленко. – Головне – забезпечити буфер безпеки для нашої артилерії, що дозволить ефективніше її використовувати. Звільнення Роботиного, а також просування у напрямку села Вербове дає можливість СОУ вирівняти свої фланги та поступово вбити клин у російській обороні та почати активно діяти і на інших напрямках, таких як Пологи – Бердянськ".

За словами Олександра Коваленка, ця лінія оборони росіян відрізняється від першої тим, що вона насичена великими механізованими підрозділами з танками та артилерією. Як саме СОУ вирішуватимуть проблему значної кількості російського заліза, стане зрозумілим з часом. Від цього залежатиме темп поступу далі на південь.

Сьогодні точно можна сказати, що той самий Токмак російські війська досить добре зміцнили і збираються відчайдушно захищати. Принаймні Олександр Коваленко не підтвердив інформацію про те, що з цього міста відбувається евакуація так званої окупаційної влади, яку раніше поширювали телеграм-канали.

"Говорити про реальну евакуацію та жест доброї волі можна буде лише тоді, коли почнеться процес вивезення медичного персоналу, згортання засобів зв'язку та передислокація артилерії. На сьогодні нічого такого поки що не відбувається", – підкреслив Олександр Коваленко.

За словами військового експерта, епіцентром найактивніших боїв і надалі залишиться район Токмацького напрямку – Роботине, Вербове та Копані.

Щоб стримати українські війська, Росія витрачає елітні підрозділи

Російське командування продовжує "спалювати" свої елітні війська, перекидаючи їх на захист уразливих позицій від наступу СОУ. Днями були перекинуті підрозділи 76-ї гвардійської десантно-штурмової дивізії на посилення російських позицій у районі Роботиного, ймовірно, з Лимана. Ця передислокація ще більше призведе до деградації цих сил та послабить здатність Росії підтримувати складні наступальні операції найближчим часом.

"Так, є інформація, що окупанти відправили свою 76-ту десантно-штурмову дивізію на Запорізький напрямок, щоб стримати просування СОУ, – продовжує Олександр Коваленко. Зважаючи на ситуацію, вони намагаються посилити оборону півдня, наситити її хоч якимись боєздатними підрозділами, що говорить про їхні проблеми. Для цього окупанти використовують своїх десантників, тому що вони мобільні і можуть швидко передислокуватися. Але ж росіяни знімають їх зі сходу, з Лимано-Куп'янського напрямку, що значно зменшує наступальний потенціал їхнього угруповання саме там. Дуже велике питання, чи допоможе їм цей крок розпачу на півдні.

Звільнення півдня: окупанти "спалюють" елітні війська, щоб спинити наступ Сил оборони України

Коли росіяни в паніці, вони завжди лякають ядерною зброєю

Здається, просування СОУ дедалі більше вганяє в паніку, інколи навіть у режим неадекватної реакції на поразку російської армії. Так, депутат Держдуми РФ і в минулому заступник командувача військ Південного військового округу Андрій Гурулєв запропонував застосувати тактичну ядерну зброю в районі звільненого українськими воїнами Роботиного. Все для того, щоб зупинити наступ Сил оборони України.

"Вони там разом зібралися, ідеально просто. На цьому угруповання накриється мідним тазом. Далі ще ідеальна ситуація. Тому що в цій ситуації повна відсутність резервів у противника і навіть тими силами, які є у нас на сьогодні, ми цілком можемо пройти вперед і звільнити Запорізьку, а цілком можливо, і Дніпропетровську область і створити загрозу угрупованню, що воює в Донецьку, і розгромити його", – заявив Гурулєв.

Вже давно стало фактом те, що коли росіяни чогось бояться, то відразу починають розмахувати своєю ядерною зброєю, забуваючи, що в Україні її вже мало хто боїться.

Прапор на лівому березі Херсона

Українські військові підняли синьо-жовтий прапор на лівому березі Дніпра Херсонщини, що в районі Антонівського мосту.

Як зазначили на каналі Deep State, упродовж серпня українська аеророзвідка наростила зусилля, тому для окупантів перебувати біля Дніпра вже стало смертельно небезпечним.

За словами Ганни Маляр, українські підрозділи провели висадку на лівобережжі Херсонщини, щоб підняти дух людей в окупації.

За словами Олександра Коваленка, у цьому районі й надалі відбуватимуться цікаві речі.

"Я не чекаю найближчим часом якихось масштабних наступальних операцій, адже для цього СОУ поки що не мають достатньо накопичених сил і необхідного плацдарму. Це буде скоріше розширення сірої зони, яка буде під нашим вогневим ураженням. Дуже важливий крок з огляду на те, що окупанти вже не можуть її контролювати.

Також це сковуватиме їхні сили в цьому районі, не даючи можливості перекидати резерви на інші гострі ділянки фронту. Хочу також наголосити, що ця сіра зона вже досить близько підходить до Олешок, що є позитивним фактором для нас", – зазначив Олександр Коваленко.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації