ЗСУ тримають Бахмут, щоб перемолоти орду. Місто не залишать — розмова з холодноярівцем з передової

До лінії оборони Бахмута російська піхота не доходить, хоч намагається штурмувати позиції ЗСУ кількома десятками людей щогодини, розповідає боєць 93-ї бригади Холодний Яр Андрій Бабичев з позивним Ютуб.

За його словами, завдання оборони міста — якнайбільше перемолоти орду, а коли командування накаже, ворогів приберуть.

Воїн запевняє: Бахмут не залишать 100%.

Як Росія втретє змінила тактику на цьому напрямку і як окупантів мотивує невідворотність чорного пакету, Ютуб розповів в інтерв'ю Radio NV.

— Росіяни почали штурмувати Бахмут ще в липні. Усі їхні просування на 100 метрів, на 20 метрів тривають більше, ніж півроку. Якою є обстановка станом на зараз?

— 93-тя бригада ще з червня стоїть біля Бахмута. Ми бачили все — як змінювалася тактика противника, де вони просувалися, яку зброю застосовували. І найважливіше — ми розуміємо ландшафт, знаємо, де і що знаходиться, бо ми тут уже більше півроку.

Я думаю, що 93-тя бригада — одна з тих (а бригад тут багато стоїть), яка має дуже багатий досвід воювати саме на цьому напрямку. Бо ми тут знаємо кожен метр, де можна пройти, звідки може йти противник.

Коли всі дивляться на карту на Deepstatte, [то здається], це таке страшне, «ось вони тут оточили, там уже дійшли». Насправді це не так страшно. Якщо масштаб усі наблизять, то не так все страшно, як усі говорять «все пропало».

Нічого не пропало, хлопці стоять. Так, ситуація дуже важка. Усі повинні розуміти, якими силами нам дається, щоб стримати ворога. Але у ворога, щоби просунутися на кілька метрів, лягає кілька сотень солдатів. У принципі завдання оборони Бахмута — якнайбільше перемолоти цю орду.

— Ви сказали про те, що тактика ворога на бахмутському напрямку змінювалася. Що таке ці широкі хвилі? Чи могли би ви пояснити?

— Кількість бійців ворога, як вони йшли. Минулого року у них була така тактика: спершу йшла артпідготовка, потім вони запускали групу з 20 людей. І так було десь раз на три дні.

Потім уже у Соледарі ми бачили іншу тактику, де вони слали просто нескінченно мобілізованих, які погано підготовлені, і зеків. Вони постійно йшли, відволікали увагу. Завдання у них було йти хвилями, аби у нас перегрівалася зброя. А потім уже йшли більш підготовлені.

Зараз у них тактика змінилася. Вони йдуть групами по 30−50 людей, намагаються пройти зліва, справа, у сам Бахмут намагаються зайти. Але те, що на карті з правого боку червоним, — це не означає, що на цій ділянці стоять усі 300 тисяч орків. Ні, такого немає.

Завдання — їх перемолоти. Вони заходять, припустимо, групою з 30 осіб у посадку, їх визначає розвідка, арта та міномети накривають цих 30 людей. З цих 30 виживає реально семеро. Все, ми їх там залишили, хай вони там ще сидять, замерзають.

З іншого боку ще пішли. І так потрошку, в кожній посадці їх по п’ятеро. І коли наступить момент їх вигнати, це не буде якоюсь складною дією, бо там неможливо зробити укріпрайони, вирити бліндаж у мерзлій землі, напиляти дров і накрити, аби було безпечно. Це неможливо, бо постійно ми напружуємо ворога.

Не треба думати, що там їх просто орда. Так, вони потрошку проходять, там один боєць, там троє, вони є, але коли доходять до нашої лінії оборони, далі вже не підуть.

Я ще три місяці тому говорив, що ця лінія оборони дуже гарна для того, аби перемолоти російські війська. Бо тут ландшафт такий. Ми зараз знаходимося на висоті, ми їх бачимо постійно, сотні дронів у повітрі. Все контролюється.

Думаю, українська армія спроможна цей тиск витримати. І коли командування скаже, що треба їх прибрати, ми їх і приберемо. Зараз стоїть інше завдання.

— З'явилося повідомлення про те, що Збройні сили України збили над Бахмутом штурмовий літак Су-25. Як рашисти використовують авіацію на бахмутському напрямку? Чи є в них можливість використовувати її ефективно, зважаючи на те, що їх задача — витіснити нас із Бахмута?

— Авіацію вони використовують кожного дня, по-моєму. Ми і сьогодні (7 лютого — ред.) ще один Су-25 збили, ще точно не знаю. Але кожного дня збиваються літаки.

Вони використовують їх, по-перше, для випуску ракет по самому Бахмуту, по краю Бахмута, де стоїть наша оборона. Також при наступі вони можуть крити наші позиції для того, щоби приглушити стрільців. Якщо вони зможуть виявити нашу арту, то їх задача — трошки придушити, щоби вони пройшли трошки вперед. Та до лінії оборони їхня піхота не доходить взагалі.

Так, вони використовують [авіацію], але ми їх трощимо. Скільки в них цих літаків… Але в нас достатньо зброї: в кожного бійця на лінії оборони є протиповітряні туби, вони все вміють, стріляють. У нас є закордонні зенітні установки, все збивається.

— З штурмових груп РФ мало хто виживає. Чи ви розумієте мотивацію? Вони використовують самі себе просто як гарматне «м’ясо».

— Нашу мотивацію пояснювати нікому не треба — ми воюємо за свої родини. А росіян ніхто не розуміє. От вони прийшли, як я говорив, у них залишилося семеро людей, а їм додають ще 30, десь через дві години ще 30. Туди знову жахнули — вони знову залишилися, трупи.

І найголовніше, що не забирають ні трупи, ні поранених, бо броньована техніка ворога боїться під'їжджати, це дуже солодка для нас ціль. Якщо броньовик десь потрапив у поле зору нашого квадрокоптера, то він 100% уже мрець.

Ніхто не розуміє, що у них у голові, для чого вони йдуть. Гроші? Але на гроші ти своє життя не купиш. Їм вкладають, що вони тут когось звільняють. Ну вже ж усі бачать, що вони не звільняють, а просто руйнують і вбивають мирне населення, нищать усе навколо, немає кого тут звільняти. Незрозуміла взагалі їх мотивація.

Думаю, що у них мотивації ніякої немає, а є тільки страх. Страх того, що їх уб'є їхній заградзагін, командири кудись їх посадять тощо. Хто слабкий, той йде уперед, бо у них немає варіантів — все одно в чорний пакет їм потрапляти.

— Ви не вірите в ідеологічних, у тих, хто прийшов боротись із «укрофашистами», «укронацистами» і «наркоманами»? Пам’ятаємо початок «спеціальної військової операції», так говорили.

— Це вже все пройдено. Видно, які тут «нацисти». Зараз у них тільки страх, а солдат, який боїться і кудись іде, то вже не солдат. А нам це на руку: ми покажемо, яка мотивація дійсно є і її результат.

— Ви розповіли, як відбуваються штурми: жахнули по бригаді і з 30 росіян залишилося небагато. А скільки таких штурмів на день на тій ділянці, на якій ви перебуваєте?

— Постійно, кожну годину вони заходять. Зараз іде просто утилізація — їх посилають, посилають і посилають постійно. Це нескінченно.

— Росіяни дуже хочуть захопити Бахмут. Для них це буде перемога, як Берлін. Вони вже Соледар саме так і подавали. Є окреме відео на вашому каналі про те, що на бахмутському напрямку росіяни використали хімічну зброю. Чи можете ви більше про це розповісти? Ми чомусь не побачили на це гострої реакції, на яку очікували. Як ви думаєте, з чим це пов’язано?

— Так, хлорпікрин був використаний: з дрона скидається балон, рідина розповсюджується. Позаяк балон невеликий, площа ураження невелика. Але якщо потрапити кудись, то поранення можна отримати.

Чому це не висвітлюється жваво? Бо це поодинокі випадки. Немає такого, що вони закидали [нас ними]. Так, в одному місці кинуть, в іншому кинуть, це присутнє. Головне, що це не замовчується нашим командуванням: якщо на якійсь ділянці є такий випадок, то це аналізується, доводиться до особового складу. Перевіряється, щоби були протигази, як себе поводити в такій ситуації, з цим усе гаразд.

Це не масова газова атака. Та однак це хімічна зброя, вона заборонена у всьому світі і про це треба говорити, щоби було більше санкцій чи аби світ реагував на це.

— Погода змінилася: була осінь і багнюка, а зараз дуже холодно. Розкажіть, як погода змінює хід бойових дій? Чи змінює вона тактику ворога?

— Зараз у нас -12 [градусів], вітер, дуже холодно. Чесно вам кажу, ми бачимо з дронів зараз: атаки не припиняються, вони йдуть. Я взагалі не розумію, як вони йдуть. Це їм треба прийти в посадку, нехай вони там вижили, 15 хвилин і все — більшості немає.

Добре, вижили, що їм там треба? Окопатися у мерзлій землі. Як це зробити? Багаття розпалювати ніяк, бо в тепловізори це все видно. Не знаю, мабуть, самі по собі замерзають. А зараз -12 — три-п'ять годин і все дубіє.

Наші ж на лінії оборони. Їм ще є де зігрітися. В наряд ходять, все там у порядку. Я не знаю, як ті йдуть уперед на кілька кілометрів по полях у посадку, знаючи, що там тепліше не буде. Я думаю, що у них там [поголівно] обмороження. Буцімто тримають цю посадку, замерзають і їм додають ще тепленьких — ось так воно відбувається.

— Генштаб оголосив про те, що було знищено 1030 російських окупантів за 6 лютого. Це величезна цифра. І ми маємо подібні цифри щодня — 700, 800, 900. Як ви пояснюєте такі їхні втрати? Чи чекаєте, що такі втрати якось вплинуть на ситуацію всередині Росії чи хоча би в їхніх військах?

— Чому у них такі втрати? Бо вони кожної години. Це тільки там, де мій напрямок, я бачу, скільки йде, а ще ж скільки напрямків. І якщо вони кожної години по 20 осіб кладуть, можна порахувати, що їх там набагато більше. Бо ті трупи, які залишаються в посадці, ми їх не бачимо. А лише приблизно рахуємо, де вони лежать поряд. Думаю, їх набагато більше.

Це дуже скоро зламаний дух у противника в самих військах. Уже ніхто не хоче виходити воювати, йти в холод уперед. Вони бачать, що їхні побратими йдуть, а назад не повертаються. То дух їхній ламається сильно, з їхнього боку вже ніхто не хоче воювати.

А те, що в Росії вони в носі колупаються, то просто немає розголосу. Я думаю, що всі похоронки не приходять, тіла тут залишаються.

Зараз є інтернет, все можна побачити, скільки втрат. Усі бояться: як у Росії бояться свого Путіна, так і тут вони бояться своїх заградзагонів. Просто країна зажаханих якихось.

— Головний редактор Цензор.НЕТ Юрій Бутусов часто буває на сході, може на власні очі побачити, що відбувається. Його думка, що такі постійні атаки з боку окупантів пов’язані також і з тим, що вони хочуть наші найдосвідченіші війська не те що знищити, а зменшити їх кількість. Чи подібна мотивація можлива?

— Дев'ять місяців вони б’ються об Бахмут. Скільки їх ми тут поклали. Ми перебуваємо в цей час в обороні. Для того, аби пробити оборону, потрібна атака, а це втроє-вп'ятеро більше втрат. Нам простіше їх лупити, бо вони йдуть по полю.

— В інформпросторі з’являються думки, що нам треба залишити Бахмут. Ми маємо заяву верховного головнокомандувача, президента Зеленського, який сказав, що ми цього робити не будемо. Але ми можемо почути це навіть від військових. З чим це пов’язано?

— Я вам скажу на 100%: військові, ніхто не збирається нікуди відходити. Це наша земля, це наш Бахмут, це наше місто. Ніяких заходів на відведення військ немає. Навпаки: все підсилюється, приходить допомога, озброєння, все сюди довозиться. Ніхто не збирається залишати. У самому Бахмуті люди запитують: ви нас тут залишите? Ніхто нікого не залишить, ми їм кажемо. Це я вам кажу 100%.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації