Зеленський про ситуацію у Маріуполі: розробляються плани, ведуться переговори, довіри до росіян немає

Ситуація в Маріуполі є складною і зовсім не покращується. Вирішити її на користь України без постачання зброї від країн Заходу наразі неможливо. Про це шефредакторові Обозреватель Оресту Сохару заявив президент України Володимир Зеленський. Він зазначив, що Україна уже не вірить у жодні обіцянки російських окупантів та перемовників щодо Маріуполя.

"Ситуація в Маріуполі на нашу користь не може бути вирішена без постачання західної зброї", – наголосив президент.

Він підкреслив, що ситуація в місті є складною і "не покращується щоденно".

"Заблоковані наші військові. Разом заблоковані поранені люди і є багато вбитих людей, на жаль", – сказав президент.

У Маріуполі через дії окупантів також почалася гуманітарна криза, людям невистачає продуктів та ліків.

Зеленський поспілкувався із шеф-редакторами українських ЗМІ. Фото: Офіс президента

"Не вистачає їжі, води, не вистачає медикаментів. Тим не менш, хлопці героїчно захищаються, ми їм вдячні за це. Подяки однієї замало і тому розробляються плани і перемовні процеси. Скажу чесно, довіри до російських перемовників щодо Маріуполя немає", – підкреслив президент.

Він нагадав, що Україна уже домовлялася з РФ про гуманітарний коридор для Маруполя. Посередником у цих домовленостях був особисто президент Туреччини Реджеп Ердоган.

"Ми домовлялись, що він через Бердянськ може забрати наших поранених, які в Маріуполі, поранених і вбитих, і цивільних людей, в першу чергу жінок та дітей, там зовсім маленькі діти. Але в якийсь момент Росія відмовилася, тому я і кажу, що довіри до них немає", – резюмував Зеленський.

Зеленський поспілкувався із шефредакторами українських ЗМІ.
Зеленський поспілкувався із шеф-редакторами українських ЗМІ. Фото: Офіс президента

Тим не менше, як зазначив глава держави, влада і військове командування щоденно перебувають на зв'язку з "хлопцями, які знаходяться на заблокованому заводі".

"Розмовляємо на різних рівнях, підтримуємо їх як можемо. Але вони знають, що вони виконують одну із найпотужніших і найважливіших місій на сьогодні. І це є правда", – наголосив президент.

За словами глави держави, сили ворога у Маріуполі у шість разів переважають сили його захисників, а також окупанти мають "в десятки разів більше" техніки.

"Але ворог їх боїться", – переконаний президент.

Також він розповів, що навколо Маріуполя зараз існує декілька кіл блокування.

"Коридорами займається Ірина Верещук щодо тих людей, які виїжджають в наш бік, на територію, які ми контролюємо. Але є велика проблема з людьми, які були вивезені в інший бік", – зауважив президент.

Він звернув увагу й на брехню росіян про те, що "ми не пускаємо людей у їх бік виїжджати".

"Ми це не контролюємо. Не дуже велику частину в Маріуполі контролюють наші військові. Ніхто нічого нікому не забороняє, люди не хочуть туди в принципі виїжджати, але коли є безвихідь, коли забирають паспорти, дають якісь довідки і багато людей зникло. Ми не знаємо скільки людей зникло і серед цивільних, і серед військових", – повідомив президент.


Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації