Західні чиновники вважають, що війна Росії проти України може тривати ще п’ять років — The Economist

Західні чиновники дедалі частіше говорять про те, що війна Росії проти України може затягнутися ще на п’ять років, причому ні Росія, ні Україна не готові поступитися, але й не здатні вийти з глухого кута, про це пише The Economist.

У матеріалі йдеться про те, що «зараз не найщасливіші часи», оскільки війна між Ізраїлем і ХАМАСом у секторі Гази загрожує перекинутися на весь Близький Схід, а на задньому плані зіштовхнуться США та Іран, пише видання NV.

До того ж війна в Україні, найбільша в Європі з 1945 року, не подає ознак закінчення.

Видання пише, що використання Україною ППО, ймовірно, різко зросте взимку, коли Росія, накопичивши багатомісячні запаси ракет, почне безперервні обстріли українських енергосистем.

Наразі США, ймовірно, можуть задовольнити потреби і України, і Ізраїлю, а останніми тижнями Франція і Німеччина пообіцяли збільшити допомогу Україні. Однак, якщо війна — або обидві війни — затягнуться, доведеться несолодко.

«Згодом доведеться йти на компроміси, оскільки деякі ключові системи будуть передані Ізраїлю», — пише Марк Кансіан з вашингтонського аналітичного центру Centre for Strategic and International Studies.

За його словами, «кілька систем, необхідних Україні для контрнаступу, можуть виявитися недоступними в тій кількості, в якій хотілося б».

The Economist пише, що серйозніша проблема полягає в тому, що в реальності Америка не може одночасно озброювати себе та своїх союзників.

«Якщо наші виробничі лінії вже важко справляються з необхідністю озброювати Україну, то у разі реального затяжного конфлікту з таким противником, як Китай, вони будуть повністю перевантажені», — заявив Іскандер Рехман з Університету Джонса Хопкінса в нещодавній статті про затяжні війни.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації