«Війна сягне піку протягом тижня». Якими є найближчі перспективи та небезпеки, і в чому полягає сила України — огляд іноземних ЗМІ

Американські експерти зважують російські шанси на перемогу і приходять до висновку: окупантам Україну не перемогти. НВ публікує огляд західної преси.

Чи зможе Україна перемогти, і чого це їй коштуватиме? Ці два нагальні запитання поставили експертам журналісти NPR, Національного громадського радіо США, що є найбільшою некомерційною мережею радіостанцій Америки.

Зважаючи на власний досвід, повідомлення про дефіцит постачання та живої сили у російських військ, а також наростаючий ефект від економічних санкцій Заходу, війна в Україні сягне піку протягом найближчого тижня. Таку думку в коментарі виданню висловив генерал США Бен Ходжес, провідний військовий експерт вашингтонського Центру аналізу європейської політики (CEPA). При цьому колишній командувач військами США в Європі підкреслив: західним партнером варто «терміново» надати Україні більшу підтримку для протистояння Росії.

Що ж до подальшого розвитку подій, то інший експерт CEPA Стівен Хоррелл описав виданню невтішний сценарій «неповної перемоги», коли Росія збереже контроль над Кримом та сходом України і збройне протистояння перетвориться на заморожений конфлікт. Для Росії це буде певним успіхом, адже дозволить пригнічувати Україну економічно та утримувати її від «повної реалізації свого національного потенціалу», а також не дозволить їй стати частиною Європейського союзу і вступити до НАТО.

«Однак на даному етапі, з огляду на успіх, який ми спостерігаємо за [понад] три тижні [захисту України], чи є ці умови прийнятними для України? Мені здається, це може бути не так».

Інше американське видання VOX у своєму матеріалі про нову небезпечну фазу війни в Україні підкреслює: чим довше і наполегливіше українці чинять опір, тим імовірніше, що Росія застосує більш агресивну тактику задля досягнення своїх цілей. Вже сьогодні низка українських міст зазнали безжальних атак. Війна в умовах міста є особливо жахливою, оскільки в епіцентрі боїв постійно опиняються цивільні, які не змогли евакуюватися. Своєю чергою, Росія у власній військовій тактиці виявляє повну байдужість до потреб захисту цивільного населення — як це вже було під час воєн у Сирії та Чечні.

Місто, битва за яке буде ключовою в цій війні, — Київ. І деякі експерти припускають, що Росія може у ній перемогти — особливо якщо агресору вдасться відрізати столицю від постачання. Втім, навіть такий військовий успіх не означатиме перемоги Росії у війні, підкреслює видання. Адже після цього в Україні може зародитися повстанський рух, а у Росії політична ціна війни здатна похитнути режим Путіна.

Президент США Джо Байден вже окреслив війну в Україні як битву між демократією і тиранією. Слід визнати, що таке далеко небезпідставне формулювання ускладнює роботу дипломатів, які мають знайти шлях переконати Путіна закінчити війну. Та попри все переговори мають тривати, адже можливості дипломатичного вирішення конфлікту ще не вичерпано, стверджує Гевін Уайльд, колишній директор із питань Росії, Балтії та Кавказу в Раді національної безпеки США.

«У цій головоломці, що спіткала нас із Росією, ми маємо із ними [росіянами] говорити. Бо на карту поставлене життя», — підкреслює він.

Тим часом, британський журнал The Economist у своєму матеріалі «Україна продовжує битися» констатує: попри продовження переговорів, кінця війні в Україні не видно. Видання вказує на разючу відмінність у тональності виступів українського лідера Володимира Зеленського та російського диктатора Володимира Путіна. Незадовго до виступу першого перед сенатом США 16 березня, Путін у своєму відео-зверненні до росіян пообіцяв, що «пʼяту колону та зрадників» буде виплюнуто «як мошок, що залетіли в рот [російському народу]».

«Я переконаний, що таке природне та необхідне самоочищення нашого суспільства лише зміцнить нашу країну [і] згуртованість», — зауважив диктатор у дусі фашистської риторики.

«Поки Зеленський звертається до своїх слухачів від імені всіх українців, Путін налаштовує росіян проти росіян», — підводить риску The Economist.

Тим часом, українські війська тримаються непокірливо, впевнено та стійко, дивуючи своїми успіхами західних спостерігачів. Проте на них чатує небезпека. Зокрема, великим ризиком є захоплення Кривого Рогу, куди, попри свої невдачі у Миколаєві, наближаються російські війська. У разі, якщо росіянам вдасться пройти це промислове місто, загроза нависне над Дніпром, де знаходяться стратегічно важливі переправи через однойменну річку. Якщо при цьому агресор зможе прорватися повз Харків та рухатися на південь, українські сили — а саме війська Операції обʼєднаних сил, що становлять значну частину регулярної армії країни, — можуть опинитися затиснуті у лещатах ворога.

І все ж Україна має перевагу, що полягає у рішучих настроях її народу, підкреслює The Economist. Адже українці закликають свого лідера Зеленського битися до кінця, тоді як визначальними для положення Путіна є внутрішня ситуація в країні та ставлення до неї росіян. І обидва ці фактори стають чимдалі більш для нього несприятливими.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації