Україна змінила військові плани через витік секретних документів Пентагону – CNN. Арестович каже, що "секретні документи" Пентагону – це фейк, створений у самій Росії

Через витік секретних американських документів Україна нібито вже змінила деякі свої військові плани.

Про це пише УП з посиланням на CNN.

Видання зазначає, що секретні документи Пентагону, які були опубліковані в мережі протягом останніх тижнів, демонструють те, як США шпигують як за союзниками, так і за супротивниками, що глибоко стурбувало американських чиновників, які побоюються, що ці викриття можуть поставити під загрозу чутливі джерела і скомпрометувати важливі міжнародні відносини.

Деякі з оригінальних документів викривають масштаби американського прослуховування ключових союзників, включаючи Південну Корею, Ізраїль та Україну.

Інші розкривають ступінь проникнення США в Міністерство оборони Росії і російську ПВК "Вагнер", в основному через перехоплені комунікації і людські джерела, які тепер можуть бути відрізані або поставлені під загрозу.

Інші розкривають ключові слабкі місця в українському озброєнні, протиповітряній обороні, чисельності і готовності батальйонів у критичний момент війни, коли українські війська готуються до контрнаступу проти росіян - і саме тоді, коли США і Україна почали розвивати більш довірливі відносини у сфері обміну розвідувальною інформацією.

Україна вже змінила деякі свої військові плани через цей витік, повідомило CNN джерело, близьке до президента України Володимира Зеленського.

Пентагон доклав "міжвідомчих зусиль" для оцінки наслідків витоку, заявила в неділю заступник прес-секретаря Пентагону Сабріна Сінгх.

"Міністерство оборони продовжує вивчати і оцінювати достовірність сфотографованих документів, які поширюються в соціальних мережах і, як видається, містять чутливі і засекречені матеріали, - йдеться в заяві Сінгха. - Було розпочато міжвідомчу роботу, зосереджену на оцінці впливу цих фотографій на національну безпеку США, а також на наших союзників і партнерів".

Фото з відкритих джерел

Сінгх додала, що офіційні особи США на вихідних говорили з союзниками і партнерами про цей витік і поінформували "відповідні комітети Конгресу".

За словами офіційних осіб, витік також змусив Пентагон вжити заходів для посилення контролю за потоком таких надсекретних документів, зазвичай доступних сотням людей в уряді.

Об'єднаний штаб, який складається з вищого військового керівництва Міністерства оборони, що консультує президента, вивчає списки розсилки, щоб з'ясувати, хто отримує ці ддані, сказав один з представників оборонного відомства.

Багато документів мають позначки, які вказують на те, що вони були підготовлені розвідувальним підрозділом Об'єднаного штабу, відомим як J2, і, схоже, є документами для брифінгів.

У п'ятницю Сінгх заявив, що міністерство продовжує вивчати це питання і направило його до Міністерства юстиції, яке окремо підтвердило CNN, що розпочало розслідування щодо джерела витоку.


Арестович пояснив, чому "секретні документи" Пентагону – це фейк, створений у самій Росії

Секретні документи Пентагону в Мережі - це робота РФ, зроблена за всіма законами дезінформації, упевнений Арестович. Минулого тижня росЗМІ першими виклали в Мережу низку документів із Пентагону, які стосуються безпосередньо України та контрнаступу ЗСУ.

Проте Арестович упевнений, що ці "секретні документи" створено самої РФ як фейк.

Олексій Арестович звернув увагу на інформацію з документів щодо втрат у війні. Він нагадав, що там йдеться про занадто завищені втрати ВСУ і дуже низькі з боку ЗС РФ. Значить зрозуміло, що за такими документами стоїть Кремль, а сама інформація спрямована на росіян, які обурюються великими втратами своєї армії в Україні.

Друга мета, яку мала РФ, публікуючи ці документи, — викликати недовіру українців до президента країни та МО. Мовляв, Пентагон показав реальні цифри втрат з боку ЗСУ, а отже Зеленський та МО України обманюють, говорячи, що вони нижчі, ніж у ЗС РФ. Арестович упевнений, що Кремль мав лише одну головну мету — зірвати контрнаступ ЗСУ. У

Пентагоні розпочато розслідування щодо витоку інформації, тому що, на думку Арестовича, з п'яти документів нібито три правдиві, а ще два "набула" сама Росія. Експерт підкреслив, що складно взяти і скасувати контрнаступ, коли механізм вже запущений.

В ISW також впевнені, що за зливом секретних документів Пентагону стоїть РФ, яка боїться контрнаступу ЗСУ.

Передісторія:

  • 6 квітня видання The New York Times повідомило, що у Twitter і Telegram з'явилися засекречені військові документи, які деталізують плани США і НАТО з розбудови української армії перед запланованим контрнаступом.
  • Радник керівника Офісу президента України Михайло Подоляк назвав "злиті" матеріали "фотошопом" і пожартував про деградацію російської розвідки. Американські посадовці на умовах анонімності повідомили агенції Reuters, що за витоком кількох секретних американських військових документів, які були викладені в соцмережах й нібито свідчили про підготовку до весняного контрнаступу Україні, стоять Росія або проросійські елементи.
  • Пізніше у соціальних мережах з'явилася нова порція секретних документів, які, ймовірно, деталізують секрети американської національної безпеки щодо України, Близького Сходу і Китаю.
  • 9 квітня Міністерство юстиції США розпочало розслідування витоку величезної кількості документів американської розвідки, які були опубліковані в соціальних мережах протягом останніх тижнів.
  • Розслідувачі Bellingcat встановили, що опубліковані нещодавно у ЗМІ секретні документи США щодо війни в Україні були поширені ще 1 і 2 березня на сервері Discord під назвою WowMao, однак першоджерело може бути ще більш раннім.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації