Україна відклала контрнаступ через три причини — Washington Post

Контрнаступ ЗСУ було відкладено з кількох причин, повідомляє The Washington Post. За даними видання, операцію вирішили перенести через погоду, повільне постачання обладнання і нещодавно «злитих» документів Пентагону про стан українських військ.

Як наголошується в матеріалі, ставка надто висока: Україна має намір повернути собі території, тому йти на ризик ЗСУ не стали, не маючи у своєму розпорядженні всіх складових, цитує першоджерело видання NV.

«Очікуваний весняний наступ був представлений як вирішальна можливість для України повернути собі територію. Але операцію було відкладено через погоду, повільне постачання обладнання та брак боєприпасів», — йдеться у статті.

За інформацією Washington Post, командир одного з підрозділів ЗСУ, дислокованих у районі Бахмута, зазначив, що українці спостерігали «нещодавно мобілізованих» російських військових, які, за його словами, «дуже добре зміцнюють свої позиції». Командир із позивним Метіс заявив, що попри успіх деяких вилазок, його підрозділ не готовий до повномасштабного наступу.

Також, як зазначає видання, розпочати контрнаступ не дають можливі "злиті" секретні документи Пентагону, в яких розповідається про стан української армії та плани контрнаступу.

Як писала раніше The Washington Post, згідно з лютневими оцінками американської розвідки, які містяться в «злитих» у Мережу нібито секретних документах, США швидше скептично налаштовані щодо перспектив успіху майбутнього контрнаступу України.

Фото: Генштаб ЗСУ

Вашингтон, йшлося у матеріалі, очікує, що операція призведе до «скромних територіальних здобутків» та «значно менших» результатів, ніж початкові цілі українських військових, спрямовані на повернення окупованих Росією територій.

Американський телеканал CNN з посиланням на близьке до президента України Володимира Зеленського джерело повідомляло, що після «зливу» документів Пентагону Київ нібито змінив низку військових планів.

Коментуючи цю інформацію, секретар РНБО Олексій Данілов заявив, що Україна прийматиме рішення про контрнаступ «в останній момент», а західним партнерам варто бути «пильнішими».

Міністр оборони України Олексій Резніков говорив, що український контрнаступ має розпочатися у квітні-травні цього року на кількох напрямках.

Водночас вже після публікації «злитих» документів Пентагону прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що захисники України можуть розпочати контрнаступ улітку.

Данілов заявляв, що інформаційний ажіотаж завдає шкоди Силам оборони України. Секретар РНБО закликав не чекати «чарівних дат» контрнаступу і зазначив, що він відбувається щодня.

Заступниця міністра оборони Ганна Маляр попереджала, що офіційно говорити про плани ЗСУ можуть лише президент Володимир Зеленський, головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний та міністр оборони Олексій Рєзніков.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації