Україна підготувала диверсантів усередині рф і надає їм безпілотники для атак по російських об'єктах — CNN

Україна створила мережу агентів усередині Росії для проведення диверсій проти російських об'єктів і почала надавати їм безпілотники для проведення атак, повідомляє CNN із посиланням на людей, знайомих із даними американської розвідки з цього питання.

Американські офіційні особи вважають, що ці проукраїнські агенти всередині Росії здійснили атаку безпілотників на Кремль на початку травня, запустивши безпілотники з Росії, а не доставивши їх з України до Москви.

У матеріалі сказано, що незрозуміло, чи були інші атаки безпілотників, здійснені останніми днями, також запущені зсередини Росії, чи здійснені цією мережею проукраїнських оперативників, цитує статтю видання NV.

«Але американські чиновники вважають, що Україна створила диверсійні осередки всередині Росії, які складаються з проукраїнських прихильників і оперативників, добре навчених цьому виду бойових дій», — сказано в статті.

Вважається, що Україна надала їм безпілотники українського виробництва. Двоє американських чиновників сказали CNN, що немає жодних доказів того, що будь-які удари було завдано за допомогою безпілотників, наданих США.

Офіційні особи не змогли точно сказати, як Україні вдалося доставити безпілотники за лінію фронту. Однак два джерела повідомили CNN, що вона налагодила добре відпрацьовані контрабандні маршрути, які можуть бути використані для відправки дронів або їхніх компонентів у Росію, де їх потім можуть зібрати.

Співробітник європейської розвідки заявив, що кордон між Україною і РФ великий і його дуже важко контролювати, що робить його придатним для контрабанди.

«Виживання — проблема кожного, тому готівка творить дива», — сказав він.

Хто саме контролює ці активи, також неясно, повідомили CNN джерела, хоча американські офіційні особи вважають, що до цього причетні представники української розвідувальної спільноти.

За словами двох джерел, президент України Володимир Зеленський встановив загальні параметри того, що дозволено робити його розвідці та службам безпеки, але не кожна операція потребує його підпису.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації