Україна має стати членом Британської співдружності - Сергій Гайдай

Я ніколи не був затятим прихильником негайного вступу України до ЄС. Як і не був противником такого вступу. Мене швидше дратувала публічна позиція наших політиків, які скиглили, біля зачинених дверей Євросоюзу, щоб їх туди пустили. Активно саморекламуючись на «безвізі» та своїй показній прихильності до європейських цінностей. При цьому будучи топовими вигодонабувачами нашої державної корупції та затятими прихильниками фіскалізації, противниками вільної економіки та діячами що не сприймають саму сутність прав і свобод українських громадян.

Україна для європейців виглядала як бідний провінціал, який просится на проживання в комфортний і престижний столичний особняк своїх розбагатілих родичів, але не бажає знайти добре оплачувану роботу, не бажає дотримуватися правил гігієни і не відмовився від звички вкрасти срібні ложечки з хазяйскої шафи. І тому пускати цього родича наважувалися лише переночувати у кімнаті для прислуги та доїдати рештки від хазяйського обіду на кухні.

Борис Джонсон у Києві. 9 квітня 2022 року. Фото: Офіс президента України

Було б у наших політиків реальне прагнення до євроінтеграції, ми б вже за останні 20 років побудували по всій країні якісні автобани, що прямо стикуються в автобанами Європи, замінили стару радянську мережу залізниць, яка досі залишається частиною залізничної мережі СРСР а значить і РФ, на залізницю євроформату, за допомогою якої будь-який українець міг з безвізом і без пересадок на швидкісних експресах їздити і до Варшави, і до Відня, і до Берліна, і Парижа.

Але під час війни я став прихильником входження до іншого союзу. Зустрівши на Хрещатику військового Києва, серед бетонних блоків блокпостів та протитанкових їжаків, нашого президента, що гуляє по центру з британським прем'єром, я раптом усвідомив, що саме Британія сьогодні стала найдієвішим і найефективнішим нашим союзником. Не на рівні «глибокої стурбованості», а як казав один із наших помаранчевих президентів – «не словом, а ділом».

Британія не просто вийшла з ЄС, вона вочевидь відрізняється від контенетальної Європи своєю політичною культурою, яка сьогодні нам ментально ближча ніж політична культура Західної Європи.

По-перше на відміну інших європейців вони обирають у владу реальну політичну еліту, яку характеризує наявність політичної волі, що для інших європейських еліт - реальний дефіцит. У британських політичних еліт гідна спадковість. Черчіль, Маргарет Тетчер. А сьогодні це ще і Борис Джонсон.

Фото: Офіс президента України

Влада переважної кількості країн в ЄС сьогодні у ліваків, бюрократів та політичних імпотентів. А де-не-де й у наших ворогів. Угорщина не тільки підіграє Путіну в цій війні і ставить бар'єри для нашої євроінтеграції, вона ще й досі, як і РФ, хворіє на імперські амбіції, мріючи про наше Закарпаття. Взагалі-то Угорщина це особлива європейська ганьба - щоразу в історичному минулому вона вибирала строну зла і 1956 рік не став для угорців часом протрезвіння. Сьогоднішня Україна значно більше заслуговує на членство в Євросоюзі, ніж Орбанівська Угорщина.

Британія, не чекаючи загального рішення НАТО і ЄС, вже постачає нам реальне озброєння і по-справжньому готова разом з нами розгромити Російську Федерацію.

І ось моя мрія після вчорашнього візиту Джонсона - Україна має стати членом Британської співдружності.

Ми можемо стати новим її домініоном зайнявши своє гідне місце у спільному ряду з Канадою, Австралією, ЮАР та Новою Зеландією. Будучи лібертаріанецем за переконаннями, я готовий стати підданим Її Величності Британської Королеви.

Фото: Офіс президента України
Фото: Офіс президента України
Фото: Офіс президента України
Фото: Офіс президента України
Фото: Офіс президента України
Фото: Офіс президента України
Фото: Офіс президента України
Фото: Офіс президента України

Здається мені, якщо сьогодні провести всеукраїнський референдум, за це проголосує більшість наших громадян. Була б воля нашоі влади. Цікаво чи існуе реальний механізм прийому нових членів у цю співдружність? Ми б для такого співтовариства були б чудовим придбанням.

Найбільша країна в Європі, з дуже чималими природними ресурсами, з вигідним географічним розташуванням, з сильною армією, а тепер ще і новий важливий гравець у світовій політиці з потенціалом «нової европейскоі Америки». Країна с найціннішим ресурсом - якісним людським капіталом, українським народом, молодою українською нацією для якої головної цінностью є свобода.

Фото: Офіс президента України
Фото: Офіс президента України

Так, нам сьогодні не вистачає справжньої політичної еліти. Наша справжня еліта сьогодні тількі народжується у битвах з російскими орками. Корупція, як інфекція, глибоко вразила наш держапарат. У нас немає справжньої судової системи. Все погано і з економікою. І тут британці можуть нам дуже допомогти.

Хто з нас буде проти, якщо наше «правосуддя» замінить британське правосуддя? А головною валютою країни поряд із гривнею стане не долар, не євро, а фунт стерлінгів?

А от після нашого входження до Британської співдружності ми маємо покликати туди слідом за нами ще одну країну – Польщу. Передумови та історичний фундамент для цього є. А там настане і черга країн Балтії.

Сергій ГАЙДАЙ, український політтехнолог / Facebook


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації