У російському Татарстані БПЛА атакували завод із виробництва "Шахедів"

У російському Татарстані у вівторок, 2 квітня, на заводі, де збирають ударні дрони-камікадзе "Шахед", пролунали вибухи. Підприємство було атаковане безпілотниками.

Відео атаки публікують у низці російських телеграм-каналах та пабліках, повідомляє ТСН.

Як пишуть російські пабліки, на територію заводу "Алабуга" впали три дрони. Внаслідок удару у двох будинках місцевого гуртожитку вибиті шибки та двері. Також є постраждалі.

Місцева влада відреагувала і повідомила, що атака була здійснена на підприємства в Єлабузі та Нижньокамську.

"Сьогодні вранці на підприємства республіки в Єлабузі та Нижньокамську було здійснено атаку безпілотних літальних апаратів. Серйозних руйнувань немає, технологічний процес підприємств не порушено. У Єлабузі, на жаль, постраждалі внаслідок руйнування приміщення. Їм надається вся необхідна допомога", - цитують російські видання голову Татарстану Рустама Мініханова.

Атакований НПЗ "Танеко" в Татарстані / Фото: російські телеграм-канали

Хто атакував завод із виробництва "Шахедів" - ЗМІ

Видання РБК-Україна, пише ТСН, із посиланням на джерело в спецслужбах стверджує, що до атаки у Татарстані причетна українська розвідка.

За словами співрозмовника, під удар потрапив завод зі збірки дронів-камікадзе "Шахед", які росіяни маркують під "Герань-2". Внаслідок удару є значні руйнування виробничих потужностей.

Відверта брехня рашистів і докази американців

Ну, звісно, Україні ж нема куди подіти гроші, то вирішили запустити безпілотних по гуртожитку в Татарстані. Навіть звучить смішно, але зомбоящик сказав, що атака по гуртожитку, значить так і є. Але є нюанс. Рік тому цей самий гендиректор Алабуга Тимур Шагівалєєв у сюжеті місцевих ЗМІ засвітив виробництво ударних дронів, пише ТСН.

Сьогодні прилетіли "привіти" тим, хто вже рік збирає ударні дрони, щоби тероризувати населення України. А сьогодні Шагівалєєв кривить душею, розповідаючи про те, що "атакували гуртожиток студентів".

"Студентів", котрі вже рік збирають зброю для вбивства українців. Тому важливо не плутати причинно-наслідковий зв'язок. "СВО" – це агресивна війна проти України, яку розпочав Путін і тепер наслідки цієї війни наздоганятимуть усіх його рабів.

Комплекс хостелів, теж зазнав атаки, його побудували для працівників особливої економічної зони і студентів місцевого коледжу "Алабуга Політех" 2022 року. Тож це вже як наслідок. А самою ціллю безпілотника був завод, на якому збиралися ті "Шахеди", які росіяни маркують під "Герань-2".

Білий дім опублікував супутниковий знімок, який є доказом будівництва в російській Республіці Татарстан заводу з виробництва іранських дронів-камікадзе, якими Росія знищує цивільну інфраструктуру в Україні. За даними американської розвідки, завод із виробництва дронів будували у так званій спеціальній економічній зоні "Алабуга" за сотні кілометрів на схід від Москви. Підготовчі роботи з будівництва потрапили на супутникове фото, зроблене у квітні 2023 року.

За даними українських ЗМІ "підгончик" з вибухом у Татарстані українцям зробило Головне управління розвідки України. Втім, там поки офіційно атаку не визнають. А от росіяни довго гадали, що це таке летить, чи то літак, чи то безпілотник.

Дрони можуть дістати усі куточки РФ

Місто Єлабуга розташована від кордону України більш ніж за 1000 км. А нещодавно міністр цифрової трансформації Михайло Федоров заявляв, що в України є дрони, які здатні пролетіти понад тисячу кілометрів.

"Більшість дронів, що атакували російські НПЗ, мають радіус дії від 700 до 1000 кілометрів, але зараз є моделі, які можуть пролетіти понад 1000 кілометрів", - розповідав він.

Особливості українського безпілотника

Отож, "руки в українських спецслужбах стають все довші й довші". У Мережі вже припускають, що ж це був за дрон, який розніс завод в Росії. Одна з версій – це UJ-22 Airborne українського виробництва, який здатний летіти на понад півтори тисячі кілометрів та пробути у повітрі понад сім годин.

З особливостей – може виконувати роботу за будь-яких погодних умов і вдень, і вночі. А керування дроном може здійснюватися як в режимі реального часу, так і на автопілоті. Безпілотник може здійснювати як аеророзвідку, так і підіймати вибухівку до 20 кілограмів. Й водночас російські РеБи цьому дрону до одного місця.

Ну й до слова, дрон під ранок 2 квітня залетів не саменький, його "бойовий товариш" дарма часу не гаяв і влупив по ще одному заводу – під удар потрапив завод "ТАНЕКО", що у Нижньокамську.

Місцеві пабліки пишуть, що безпілотник потрапив у технологічну установку, після чого почалася пожежа. Керівник СБУ Василь Малюк, попереджав, що попередні атаки на НПЗ – це ще не кінець.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації