У літаку Іл-76 мали перебувати російські VIP-персони, але в останній момент вони не сіли на борт — ГУР

У військово-транспортному літаку Іл-76, який впав у Бєлгородській області РФ, мали перебувати російські високопосадовці, проте в останній момент ФСБ заборонила їм сідати на борт.

Про це заявив представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Юсов у коментарі Радіо Свобода, цитує NV.

Він зазначив, що про це українській розвідці стало відомо вже після аварії літака.

«На борту справді мали перебувати декілька VIP-ів офіційних від військово-політичного представництва держави-агресора. Їхні прізвища відомі і будуть названі, матеріали будуть надані в рамках міжнародного розслідування. Але в останній момент ФСБ фактично наказало їм не сідати на цей борт і скористатись іншими видами транспорту. Ця інформація була вже з’ясована після того, як подія сталася», — розповів Юсов.

За його словами, російським рятувальникам також не дозволили зробити огляд місця падіння літака.

«Представники російського МНС, які приїхали на місце події, були фактично вигнані представниками ФСБ і військовими, і їм не дали можливість здійснити, згідно з протоколом, огляд місця і локалізацію цієї трощі», — зауважив представник ГУР.

Крім того, він сказав, що на відео з місця падіння літака не видно рештків людських тіл, а до місцевого моргу у Бєлгороді напередодні доставили лише п’ять тіл.

«Відомо з агентурних даних зокрема, що станом на вчора до Білгородського моргу потрапили лише п’ять тіл. Власне, ця кількість відповідає кількості особового складу екіпажу, того самого Іл-76 — того самого літака, який знаходився у складі Військово-космічних сил Росії» — додав Юсов.


Військово-транспортний літак Іл-76 розбився в російській Бєлгородській області 24 січня. Міноборони країни-агресора звинуватило в падінні літака Україну. Росіяни стверджують, що загинули 65 українських військовополонених, яких везли на обмін.

У Міноборони України заявили NV, що поки не можуть підтвердити причетність до падіння Іл-76, а також інформацію про те, що на його борту були українські військовополонені. Координаційний штаб із питань поводження з військовополоненими та омбудсмен теж проводять аналіз.

У ГУР Міноборони підтвердили, що 24 січня мав відбутися обмін військовополоненими із РФ.

Джерела УП у Генштабі заявили, що Іл-76 перевозив ракети для зенітно-ракетних комплексів С-300. Інтерфакс-Україна, посилаючись на близьке до Міноборони джерело, пише, що літак збили на зльоті.

Генеральний штаб офіційно заявив, що відстежує точки запусків російських ракет і логістику їх поставок, особливо військово-транспортними літаками. У Генштабі повідомили, що «продовжать вживати заходів щодо знищення засобів доставки, контролю за повітряним простором для знищення терористичної загрози».

У ГУР пізніше повідомили, що інформації про те, хто перебував на борту літака, немає. Україна готувалася до обміну полоненими й безпечно доставила російських військовополонених на місце обміну. Безпеку українських захисників мала гарантувати російська сторона. При цьому росіяни не попереджали Україну про необхідність убезпечити повітряний простір у районі Бєлгорода, як це робилося раніше. Україну також не попередили про форму доставки полонених, маршрут і кількість транспортних засобів.

Джерела NV у Повітряних силах України сказали, що Росія кілька разів на день за допомогою Іл-76 підвозила боєприпаси на фронт, ці літаки літають «перевіреним маршрутом»

Президент Володимир Зеленський заявив, що долю полонених зараз встановлює ГУР, СБУ розслідує всі обставини. Він доручив МЗС поділитися з усіма партнерами даними, які має Україна. Зеленський також наголосив, що Київ наполягатиме на міжнародному розслідуванні.

Служба безпеки України відкрила кримінальне провадження за фактом падіння літака Військово-космічних сил РФ Іл-76 у Бєлгородській області.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації