У «ДНР» «засудили» до страти трьох іноземців, які захищали Україну

Так званий «верховний суд» терористичного угруповання «ДНР» 9 червня оголосив, що «засудив» до страти двох громадян Великої Британії Ейдена Асліна та Шона Піннера, а також громадянина Марокко Саадуна Брагіма, які захищали Україну.

«Рішення» псевдосуду поширила кремлівська пропагандистська агенція РИА Новости, пише НВ.

У Генеральному штабі ЗСУ напередодні наголосили, що всі іноземні громадяни та люди без громадянства, які беруть участь у бойових діях на території України у лавах ЗСУ, в добровільному порядку прийняті на службу за контрактом відповідно до українського законодавства.

На них як на військовослужбовців ЗСУ поширюється правовий статус комбатантів, і в разі потрапляння до рук ворога з ними мають поводитися як із військовополоненими.

"…Женевські конвенції 1949 року забороняють будь-які незаконні акти, у тому числі насилля, залякування чи бездіяльність щодо військовополонених, та зобов’язують до гуманного поводження з військовослужбовцями, які перебувають у полоні. Недотримання відповідних визнаних норм міжнародного гуманітарного права є серйозним порушенням Конвенції", — заявили в Генштабі.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації