У Бєлгородській області росії впав військовий літак ІЛ-76. Що насправді сталося? Заява Генштабу ЗСУ та ГУР МОУ
У Корочанському районі Бєлгородської області росії впав літак ІЛ-76, губернатор повідомив про "подію", на місці працюють слідча група та МНС. Збройні сили підвтердили падіння літака, заявивши, що він перевозив ракети для ЗРК С-300.
Про це повідомляють місцеві Telegram-канали, губернатор Бєлгородської області В'ячеслав Гладков, джерела УП в ЗСУ
Гладков пише: "Подія в Корочанському районі. Зараз на місці працюють слідча група та співробітники МНС. Змінив свій робочий графік і виїхав у район. Усі подробиці пізніше".
Місцеві пабліки повідомляють, що попередньо впав ІЛ-76.

Джерела УП в Збройних силах підвердили факт падіння літака. Джерела в Генштабі сверджують, що літак перевозив ракети для ЗРК С-300.
ОНОВЛЕНО о 13:40
При падінні з Іл-76 були викинуті кілька великих об'єктів, — росЗМІ
Неподалік лісосмуги та уламків були знайдені безліч документів. Місце одразу було оточене, мешканцям було заборонено наближатися та торкатися паперів.
Чи варто вірити заяві Міноборони РФ? Інформація від ГЛАВКОМ
Міноборони РФ стверджує, що на борту літака Іл-76, що впав у Білгородській області зранку 24 січня, перебували українські полонені. Наразі соцмережі висловлюють припущення, що інформація від країни-агресорки може бути провокацією. Так, заява від російського Міноборони може бути спробою звинуватити Україну у нібито збитті літака з українськими полоненими, а також убезпечити себе від того, щоб Україна не атакувала військові судна РФ.

Так, одразу після авіакатастрофи російський пропагандист Fighterbomber, який спеціалізується на військовій авіації, повідомив, що Іл-76 нібито перевозив полонених на обмін. Однак пост було швидко видалено, з чого можна зробити висновок, що ця заява була вкиданням.

Окрім цього, інші російські Telegram-канали повідомляли інші цифри про кількість військовополонених, що нібито перебували на борту. В одній публікації їх було 63, а в іншій – 65 людей, при цьому деякі росіяни самі ж дивуються заяві про перевезення полонених літаком.



Зауважимо, радник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко висловлює припущення, що Росія, ймовірно, могла влаштувати провокацію.
Зараз Держдума РФ готує звернення до США та Німеччини у зв'язку із катастрофою Іл-76. Пропагандистка Юлія Лозанова (Вітязєва) назвала падіння літака «навмисною та цілеспрямованою атакою України на повітряне судно, на борту якого перебували її громадяни».
Нагадаємо, 24 січня російський військовий літак Іл-76 упав у Корочанському районі Бєлгородської області. В мережі з’явився момент його падіння та епічного вибуху.
Іл-76 – важкий військово-транспортний літак, який призначений для транспортування техніки та вантажів різного призначення. Літак здатний доставляти в залежності від модифікації вантажі максимальною масою 28-60 т на відстань 3600-4200 км.
Російський літак Іл-76, що впав у Бєлгородській області у середу, 24 січня, було збито на зльоті, повідомило агенції Інтерфакс-Україна джерело, близьке до Міноборони України, пише NV.
Зазначається, що співрозмовник видання не навів інших подробиць, зокрема і не прокоментував ймовірну присутність на борту українських полонених.
Зранку 24 січня російські Telegram-канали із посиланням на анонімні джерела повідомляли про падіння військово-транспортного літака Іл-76 у Корочанському районі Бєлгородської області РФ.
У соцмережах також з’явилося відео імовірного падіння літака. На кадрах він загорівся ще в повітрі, а після його падіння утворився вогняний «гриб».
Низка українських медіа повідомила, що Іл-76, який, ймовірно, перевозив ракети до комплексів С-300, збили Сили оборони України. Водночас даних про перебування на борту українських військовополонених немає.
Начальник Управління зв’язків з громадськістю Збройних сил України Богдан Сеник повідомив NV, що не може підтвердити інформацію про те, що російський військовий літак Іл-76 уразили українські Сили оборони.
ОНОВЛЕНО 14:25

Представник Головного управління розвідки Андрій Юсов підтвердив, що Україна готувалась провести у середу, 24 січня, новий обмін військовополоненими з Росією на тлі вкидів Москви щодо падіння військового літака Іл-76.
Про це він сказав у коментарі Радіо Свобода.
«Але я можу констатувати, що запланований на сьогодні обмін наразі не відбувається», — заявив Юсов.
За його словами, твердження Росії про те, що на борту військового літака Іл-76, який упав у Бєлгородській області, нібито були українські військовополонені, ГУР зараз перевіряє.
Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими та омбудсмен — теж проводять аналіз.
У Міноборони України заявили NV, що наразі не можуть підтвердити причетність до падіння Іл-76, а також інформацію про те, що на його борту були українські військовополонені.
Джерела УП у Генштабі заявили, що Іл-76 перевозив ракети для зенітно-ракетних комплексів С-300. Інтерфакс-Україна, посилаючись на близьке до Міноборони джерело, пише, що літак був збитий на зльоті.
ОНОВЛЕНО 15:30
Падіння Іл-76 в Білгороді: ексрадник армії США прокоментував заяви росіян
Марк Войгер заявив, що «дуже малоймовірно», що на борту взагалі були військовополонені
Російський літак Іл-76, який упав у Білгородській області навряд чи був збитий трьома ракетами, як заявляли представники РФ. Про це сказав британський військовий аналітик Майкл Кларк, повідомляє Sky News, цитує Главком.
Іл-76 – стандартний транспортний літак і зазвичай досить надійний. «Якби в нього влучили три ракети, як спочатку заявили росіяни, він, звичайно, не був би цілим», – пояснив Кларк.
Він також додав, що, судячи з опублікованих кадрів, у хвостовій частині перед зіткненням із землею від нього щось відлетіло.
«Щось від'єдналося, можливо, це безпосереднє зламання (в самому лайнері – «Главком»), але за наявного ракурсу безумовно не схоже на те, що в літак потрапили ракети», – додав він.

Він також зазначив, що заяви РФ про те, що на борту перебували 65 українських військовополонених, звучать підозріло. За його словами, росіяни, як правило, не перевозять військовополонених літаками, а використовують для цього поїзди або автобуси, і поїздка перед обміном триває 20-30 годин.
«Це може виявитися правдою, але зараз це звучить непереконливо», – сказав він.
Марк Войгер (Mark Voyger), колишній спеціальний радник із питань РФ в американській армії, дислокованій у Європі, в інтерв'ю журналістам заявив, що інформація про подію в Бєлгородській області публікується фрагментарно, і «дуже малоймовірно», що на борту взагалі були військовополонені. «Можна цілком виключити те, що літак перевозив військовополонених», – пояснив він.
«Літак, що впав, – дорога модель, яку зазвичай використовує російська ППО. За його словами, перевозити на ньому військовополонених — все одно, що «літати в продуктовий магазин на вертольоті».
Початкові дані вказують на те, що Іл-76 летів на північ, а не в бік українського кордону, як стверджували у РФ. Літак міг злетіти в Єгипті, додав він.
«Якщо це так, то він міг перевозити найманців ПВК «Вагнер» або амуніцію. Я вважаю дуже малоймовірним, що там були українські військовополонені», – сказав Войгер.
ОНОВЛЕНО 16:00

ОНОВЛЕНО 16:40
Генеральний штаб ЗСУ видав заяву на тлі інформації про падіння Іл-76

Збройні Сили України вживають усіх заходів для захисту України та українців.
Неспроможність противника досягти будь-яких результатів на полі бою, продовжує його стратегію терору, зокрема і на Харківському напрямку. Застосування ракетного ураження з метою знищення Харкова та вбивства цивільних ми бачимо і в інших містах України.
Лише за останній тиждень противником нанесено 19 ракетних ударів по Харківщині. Застосовано: 26 ЗКР С-300; 3 БР «Іскандер-М». Внаслідок чого загинуло 16 осіб, у тому числі одна дитина. Поранено - 78 осіб. Зруйновано 13 будівель, у тому числі - одна лікарня, три заклади освіти, шість житлових будинків.
Задля зменшення саме ракетної загрози, Збройні Сили України не тільки контролюють повітряний простір, а й детально відстежують точки запусків ракет та логістику їх постачання, особливо, з застосуванням засобів військово-транспортної авіації.
Зафіксована інтенсивність обстрілів прямо повʼязана із зростанням кількості військово-транспортних літаків, що протягом останнього часу направлялися до аеродрому Бєлгорода.
З урахуванням цього, Збройні Сили України будуть і надалі вживати заходів зі знищення засобів доставки, контролю за повітряним простором для знищення терористичної загрози, в тому числі на Бєлгородсько-Харківському напрямку.
Генеральний штаб ЗСУ

Заява Головного управління розвідки МО України
Сьогодні мав відбутися обмін полоненими, який не відбувся.
За твердженням російської сторони це сталося внаслідок збиття російського літака Іл-76, який буцімто перевозив наших полонених.
Наразі ми не маємо достовірної та вичерпної інформації з приводу того, хто саме перебував на борту літака та в якій кількості.
Зі свого боку Україна виконала всі домовленості для підготовки обміну. Російських полонених військовослужбовців було вчасно доставлено на обумовлену точку для обміну, де вони перебували у безпеці.
Безпеку ж наших Захисників, згідно домовленостей, повинна була забезпечити російська сторона. Водночас, українську сторону не було поставлено до відома про необхідність забезпечення безпеки повітряного простору в районі міста Бєлгород у визначений період часу, як неодноразово робилось в минулому.
Україна не була проінформована про кількість транспортних засобів, маршрути та форми доставки полонених. Відомо, що доставка полонених відбувається як авіаційним, так і залізничним і автомобільним транспортом.
Це може свідчити про навмисні дії росіі, направлені на створення загрози життю та безпеки полонених.
Посадка транспортного літака в 30-кілометровій зоні ведення бойових дій не може бути безпечною і в будь-якому разі має обговорюватися обома сторонами, адже в іншому випадку це наражає на небезпеку весь процес обміну.
Виходячи з цього, мова може йти про сплановані та навмисні дії рф з метою дестабілізації ситуації в Україні та послаблення міжнародної підтримки нашої держави.
-
Окупанти заявили, що на фронті нібито ліквідували Надію Савченко, скинувши тритонну бомбу на штаб 112-ї бригади ТрО ЗСУ. Сестра Віра все спростовує
-
У Франківську та Луцьку вночі прогриміли вибухи. Ворог атакував військову локацію
-
У Рівному двоє підлітків, завербовані ворогом, намагалися підірвати наряд поліції. Для цього здійснили фейковий виклик у закинуту будівлю
-
Медсестра знищила групу окупантів пострілом з гранатомета і врятувала підрозділ від оточення!
-
Співробітники СБУ Буковини затримали агентку російської розвідки
-
Український захисник, який повернувся з полону та втратив ноги, зробив своїй дівчині пропозицію. Що вона відповіла...