"Треба мобілізувати половину людей". Арахамія лиш тепер побачив проблему ротації військових в Україні

В Україні поки що немає чіткого плану мобілізації людей на війну проти країни-агресора РФ. Про це в інтерв'ю журналістці Наталії Мосейчук, опублікованому 24 листопада, повідомив член парламентського комітету з питань нацбезпеки, оборони та розвідки, голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія.

За його словами, в Україні є мобілізаційний ресурс, і зараз він відомий, цитує видання “Гордон”.

"Якщо робити ротацію, то треба мобілізувати ще половину людей у країні. Якщо не робити, тоді вони [військові] потерпають. Що із цим робити, який хоча б недовгий план, а хоча б короткий, на рік. Дайте якесь бачення... Бачення немає. Бачення – просто живемо, як жили. А нас це не влаштовує", – наголосив Арахамія.

На його думку, Генштаб ЗСУ має скласти "план війни" й надати його керівництву країни.

"Інституція каже: "Я хочу воювати наступний рік так, мені треба стільки людей, ось стільки людей мені треба відпустити, бо вони вже стільки воюють, що не можуть, і мені треба стільки грошей". І такого плану ніхто не має у країні", – вказав Арахамія.

Після початку повномасштабного вторгнення російських військ в Україну вранці 24 лютого 2022 року президент України Володимир Зеленський оголосив воєнний стан і загальну мобілізацію. Востаннє Рада продовжила воєнний стан до 14 лютого 2024 року.

Головком ЗСУ Валерій Залужний у колонці для The Economist, опублікованій 1 листопада, назвав нарощування власних резервів одним із пріоритетів для перемоги над країною-агресором РФ. Він зазначив, що можливості України щодо підготовки резервістів на власній території обмежені. Залужний зазначив, що в українському законодавстві є прогалини у цій сфері, але в Україні намагаються вирішити ці проблеми.

У жовтні міністр цифрової трансформації Михайло Федоров анонсував запуск "смарт-мобілізації" – проєкту, в межах якого військовозобов'язані зможуть самі вибрати спеціальність для служби в силах оборони України.

Арахамія заявив 22 листопада, що у Раді готують комплексний закон, який регулює питання мобілізації й демобілізації в Україні. Його можуть ухвалити ще до кінця 2023 року.

24 листопада Зеленський заявив, що доручив Залужному, міністру оборони Рустему Умєрову і прем'єр-міністру Денису Шмигалю підготувати комплексний план з мобілізації. Він буде наступного тижня, додав президент.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації