Термін «рашизм» з’явився у Вікіпедії. Росіяни видаляють сторінку

Російську тоталітарну ідеологію визнала провідна енциклопедія світу

Термін «рашизм» з’явився у вільній інтернет-енциклопедії «Вікіпедія». У статті, розміщеній в українській частині Вікіпедії, вказано, що рашизм це політична ідеологія та соціальна практика владного режиму Росії кінця XX, початку XXI століття , що базується на ідеях «особливої цивілізаційної місії» росіян, пише Главком.

Спроби написати статтю про рашизм почалися ще у березні 2014 року. Тоді один із користувачів пояснив у обговоренні, що «термін-слово існує (37 тис. посилань в Google починаючи з 2010 року), а отже повинна бути стаття».

Автори статті про рашизм у історичній розвідці наголошують на зв’язку цієї ідеології із попередніми термінами. Зокрема, йдеться про росіянізм (екстремістську течію у москвофільстві), введений російським письменником Олександром Герценов у романі «Минуле і думи» (1868 рік). Крім того, згадуються слова колишнього очільника Чечні Джохара Дудаєва, сказані ним на початку 90-х років ХХ століття: «Ваша великоросійська мрія – сидячи по горло в лайні, затягти туди усіх інших. Це і є Русизм».

Щодо ідеологічної складової, то автори статті визнають рашизм «квазіідеологією, яка є суперечливою сумішшю імперства, великодержавного шовінізму, релігійного традиціоналізму, що ґрунтується переважно на ностальгії за радянським минулим».

На цей момент, крім української, статті про рашизм містять розділи Вікіпедії, написані 24-ма мовами:

англійська; арабська; білоруська (у двох версіях - класичній і тарашкевиці); болгарська; в’єтнамська; грузинська; естонська; іспанська; їдиш; каталанська; китайська; латвійська; польська; португальська; румунська; сербохорватська; словацька; словенська; татарська; турецька; хорватська; чеська; шведська; японська.

У російській версії Вікіпедії статті про рашизм немає. Втім, стаття «Рашизм и Рашист» створювалася раніше – але двічі видалялася адміністраторами російської Вікіпедії. 11 квітня її видалив Андрій Романенко, а 19-го – користувач під ніком Джекалоп.

Нагадаємо, в Україні народні депутати пропонують карати тюрмою за пропаганду путінського режиму.


Коментарі:
Більше новин по темі: