Там просто пекло: окупанти пруть на Бахмут шаленими силами, місто усіяне трупами росіян - командир батальйону "Свобода"

Ситуація на Бахмутському напрямку дуже важка. Очевидно, росіяни вирішили за будь-яку ціну взяти Бахмут до зими. Ворог великими силами постійно штурмує позиції українських військових, несучи колосальні втрати. Але рашисти не зважають на життя людей та навіть розстрілюють своїх за бажання здатися у полон або ж за відмову виконувати завдання. На жаль, ситуація в українських бійців теж доволі важка. Через інтенсивні бої швидко витрачаються боєприпаси, окрім цього нашим військам потрібне поповнення живою силою.

Про пекельні бої та потреби українських військових на Бахмутському напрямку в ефірі Апостроф TV розповів командир батальйону "Свобода", майор Нацгвардії Петро КУЗИК.

– Що сьогодні відбувається у Бахмуті? Є інформація, що там дуже важко зараз.

– Ситуація важка. Йдуть серйозні бої, ворог постійно штурмує. Очевидно, росіяни визначилися з напрямком атаки та планують взяти Бахмут до першого грудня будь-якою ціною. Вони задіюють всі наявні ресурси, штурмують місто з усіх боків по 10 разів на день, вночі по 7-8 штурмів, постійні авіаудари. Бої йдуть за кожен кущ, за кожну посадку, і я не перебільшую.

Інколи їхні підрозділи десь можуть увійти, але їх збивають наші опорники, десь ми наступаємо, потім знову авіаудари, танки, піхота. Все це перетворилося у суцільний штурм. Біля Бахмута все завалено трупами окупантів. Спочатку вони їх пробували забирати, а зараз вже просто знімають з них теплий одяг та вдягають на себе.

Погодні умови ускладнюють роботу, скрізь болото, місцевість така, що важко підвозити боєкомплект, грузне вся техніка, важко евакуйовувати поранених. А оскільки це все відбувається у режимі нон-стоп, то все дуже серйозно. Плюс в окопах зараз по коліна води, але хлопці це все мужньо витримують. Захисники Бахмуту – це просто фантастичні люди, вони стоять стіною.

По нашому напрямку за день росіяни втрачають до сотні людей. Але їх це не зупиняє. Один з полонених розповідав, що скільки б втрат в них не було, на наступний день їм привозять таку саму кількість людей. Тобто їм байдуже на втрати, їм важливо взяти Бахмут, очевидно, до зими.

– Часто росіяни добровільно здаються в український полон?

– Я володію інформацією і можу сказати, що 100% росіян, яких гонять на наші захисні лінії, хочуть здатися в полон. Але в них проблема в тому, що при найменшій підозрі здатися в полон – розстріл. Це зі слів полоненого, який добровільно здався. При невиконанні наказу – розстріл. От пішли вони в атаку, ми пів загону розстріляли, вони повернулися на свої позиції, а їм говорять: йдіть знову штурмуйте. Хто відмовляється, хто боїться – розстрілюють.

Тому цьому полоненому пощастило, він здався, каже: хоч поїв у вас нормально. А у них там все як на зоні, все тримається на страху. Є смотрящі – командири загонів, які слідкують, щоб ніхто не здався. Непроста у них ситуація, але нам їх не жалко, вони знали куди йшли.

У нас самих непроста ситуація, на деяких позиціях настільки динамічно розвиваються події, настільки близькі бої йдуть, що триденний запас боєкомплекту закінчується за пару годин. Дуже потрібен їм Бахмут і вони просто напирають шаленими силами.

– Ми встигаємо поповнювати резерви?

– Скажу відверто, з цим є певні проблеми. Про це треба заявляти, бо не завжди просту піхоту чують. Є позиції, на яких хлопці стоять пораненими, конкретно за свій батальйон кажу. С запаленням легень у нас хлопці виходять і тримають позиції. Контузія не вважається за поранення – тримають позицію. Легкі осколкові поранення – перемотуються та стають у стрій. Чому? Тому що я кажу, що мені треба поповнення, а мені кажуть: чекайте, зараз немає не має можливості. Тому є певні проблеми з оперативним поповненням, але я вірю, що вже в найближчі дні все налагодиться і ми відкинемо ворога подалі від Бахмута. Може буде наказ іти в наступ, бо знаєте, сидіти в обороні при такій погоді морально дуже важко, особливо коли несеш великі втрати, кожен день є поранені та загиблі. Але, попри такий психологічний тиск, ніхто не відмовився виходити на позиції.

Я сподіваюся, що на цих хлопців звернуть увагу, ми віримо в наше командування, але ситуація дійсно важка. Але все буде добре, ми всіх повбиваємо і знищимо ворогів. Просто нам треба трошки допомоги в поповнені.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації