Таку націю не здолати: 86-річна бабуся в обстріляних рашистами Сумах, щодня у центрі міста збирає гроші на ЗСУ, читаючи вірші Ліни Костенко

Коштів та здоров'я немає, а бажання допомогти армії - є. 86-річна жінка в обстріляних рашистами Сумах, щодня у центрі міста збирає гроші на ЗСУ. Власна кореспондентка БукІнфо зустрілася з героїнею статті, аби на власні очі побачити, як вона це робить. Наталія Марюхно - колишня педагогиня. Все своє життя пропрацювала в Шосткинському позашкіллі.

У 60 років пані Наталя переїхала з Шостки до Сум. Обидві дорослі доньки мешкають у Лондоні, тож пані Наталія живе сама.

Зізнається, що вже давно страждає на різні вікові хвороби: недобачає, недочуває, ще й пересувається з палицею, бо ноги болять. Але сидіти вдома та зосереджуватися на болячках - варіант не для неї. Особливо під час війни, коли українські військові потребують допомоги, сидіти склавши руки не можна!

Пенсіонерка вирішила бути корисною. Мовляв, сил та здоров'я немає, коштів - теж, а бажання зробити власний внесок у наближення перемоги є!

Збірка і табличка

У Сумах чимало пенсіонерок, які волонтерять. Здебільшого жіночки плетуть сітки, печуть пиріжки, готовлять різну їжу.

Та наша героїня обрала для себе оригінальну альтернативу - вирішила заробляти на армію акторським талантом: декламуванням віршів.

Все почалося з того, що минулого року діти подарували їй збірку поетичних творів Ліни Костенко. Пенсіонерка вивчила пару віршів і спробувала їх читати напам'ять у тролейбусі. Перший раз було страшно та ніяково. Але пасажири відреагували адекватно, проявили цікавість і попросили читати ще.

Тому Наталія Марюхно вивчила вже 50 віршів, знайшла собі робочу локацію біля торгівельного центру і приступила до праці.

Для того, аби було видно, що вона збирає гроші не для себе, а для ЗСУ, в готовила спеціальну табличку з написом. Повісила її на шию, та й почала читати вірш. Побоювалася, що зараз осоромиться і з плачами піде додому.

Та люди зупинялися, слухали та кидали гроші в коробочку, яку пенсіонерка поставила на лавці. Щастя бабусі не було меж! Зрозуміла: вона знайшла свою справу!

Інтелігентка

- Зазвичай ми з родиною робимо закупи в супермаркеті "Мост", - розповідає нам місцева мешканка пані Алла. - І от одного разу я побачила біля магазину стареньку бабусю. На вигляд - таке інтелігентна, одягнена бідненько, але чистенько! Я послухала, як вона декламує вірш Ліни Костенко" Крила" і була вражена: це ж яке пам'ять у людини похилого віку!

Пані Алла - вчителька, тому може професійно оцінити віршування нашої героїні. Та й ми, послухавши волонтерку, й самі переконалися в її акторському таланті! Не дивно, що незнайомі перехожі платять за її талант гроші!

У перший день Наталія Марюхно заробила майже 400 грн, а за перші місяці - 25 тисяч гривень. Так увійшла в азарт, що виходить на роботу майже щодня, за будь якої погоди будь якої пори року.

А вже за рік старенька зібрала своїм декламуванням 55 тисяч гривень на дрон для військовослужбовців!

На цьому 86-річна волонтерка не зупиняється. Адже війна ж ще не закінчилася, тому і вона не може кинути роботу!

Щаслива

На момент підготовки матеріалу у пані Наталії вже було дві робочих локації: окрім місця біля вказаного торгівельно - розважального центру, вона працює ще й на території іншого супермаркету.

- Якось я дізналася про знижки на урологічні прокладки в торгівельній точці, який розташований за кілометр від цього місця, - розповідає співрозмовниця. - А я ж кожну копійчину економлю, от і пошкандибала з палицею та речами туди.

Поки дійшла до того супермаркету, так втомилася, що попросила в охороні стілець і сіла відпочити. А чого сидіти без діла? Почала декламувати Ліну Костенко! І тут навколо мене зібралися люди! Аж заслухалися, стояли заворожені! І так активно гроші кидають у коробку! Зараз працюю здебільшого там, бо там більше заробляю!

Зі слів Наталії Марюхно, вона почувається не втомленою, а - щасливою! Бо серед людей, бо реалізована, бо корисна для України! І це - головне.

Оксана КОВАЛЬОВА, журналістка, Сумщина
Спеціально для БукІнфо (с)
Фото та відео - авторки


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації