США надаватимуть Україні менші пакети допомоги через Конгрес – Білий дім

У США вичерпується наявне фінансування військової підтримки України за однією з програм, тому пакети допомоги буде зменшено. США прийняли таке рішення через глухий кут у Конгресі щодо подальшого фінансування оборонних потреб Києва.

Про це під час брифінгу 3 листопада оголосила речниця Білого дому Карін Жан-П’єр, пише "Слово і Діло".

«Сьогодні Державний департамент і Міністерство оборони оголосили про новий пакет зброї та обладнання для України, щоб задовольнити критичні потреби на полі бою. Але зараз гроші у фондах з підтримки України вичерпані, є лише обмежені ресурси. Тому ми починаємо надавати Україні менші пакети військової допомоги, щоб розтягнути нашу здатність підтримувати Україну якомога довше», – сказала вона.

Жан-П’єр додала, що США прийняли таке рішення через глухий кут у Конгресі щодо подальшого фінансування оборонних потреб Києва.

За її словами, США мають намір продовжити можливість підтримувати Україну якомога довше, поки Конгрес обговорює нову допомогу.

Крім того, посадовиця нагадала, що останній пакет військової допомоги США складається з двох частин:

- 125 мільйонів доларів – у межах програми Presidential Drawdown Authority (PDA; надання зброї із запасів армії США);

- 300 мільйонів – з програми Ukraine Security Assistance Initiative (USAI; замовлення зброї у виробників).

Водночас вона закликала Конгрес, щоб він якомога швидше схвалив пакет додаткового фінансування, який запропонував Білий дім.

«Зараз, із наближенням чергової жорстокої зими, сповненої російських атак, дуже важливо, щоб Конгрес надіслав світові важливий сигнал про рішучість Америки і вжив заходів для ухвалення додаткового запиту президента про національну безпеку і показав володимиру путіну та решті світу, що США продовжують твердо стояти на боці України», – сказала Жан-П’єр.

Нагадаємо, 3 листопада стало відомо, що ЗСУ отримають від США новий пакет допомоги. До нього увійде зброя та боєприпаси загальною вартістю до 425 млн доларів.

2 листопада Палата представників США схвалила пакет військової допомоги Ізраїлю на 14,3 мільярда доларів, але без згадки про Україну.

Також повідомлялося, що Пентагон просить Конгрес виділити понад 40 млрд доларів на додаткову військову допомогу Україні та фінансування програм, пов'язаних із оборонними потребами ЗСУ.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації