Росіяни замінували дамбу Каховської ГЕС і планують історичну катастрофу – Зеленський

Президент Володимир Зеленський заявляє, що росіяни замінували дамбу й агрегати Каховської гідроелектростанції та планують здійснити теракт під чужим прапором.

Про це Володимир Зеленський заявив у зверненні до Європейської ради, пише Українська правда.

"Росія свідомо створює підґрунтя для масштабної катастрофи на півдні України. Ми маємо інформацію, що російські терористи замінували дамбу й агрегати Каховської гідроелектростанції.

Це один з великих енергообʼєктів. Дамба цієї ГЕС утримує обсяг близько 18 мільйонів кубічних метрів води. Якщо російські терористи підірвуть цю дамбу, то в зоні швидкого затоплення опиняться понад 80 населених пунктів, включно з Херсоном. Сотні тисяч людей можуть постраждати.

Може бути зруйноване забезпечення водою значної частини півдня України. Цей російський теракт може залишити Запорізьку атомну станцію без води для охолодження – вода для ЗАЕС береться саме з Каховського водосховища. Навіть робота каналу, який побудований для постачання води в Крим і про який періодично нібито "печуться" у Москві, буде повністю зруйнована. Ось це – справжнє ставлення Росії до нашого українського Криму.

А загалом руйнівні екологічні, гуманітарні, техногенні наслідки одного цього російського теракту можуть стати такими, що його називатимуть історичною катастрофою".

Зеленський заявив, що Росія вже підготувала все, щоб здійснити цей теракт.

"Українських працівників викинули з Каховської станції – там тільки російські громадяни. Вони повністю контролюють станцію. Треба негайно діяти, щоб Росія не мала змоги реалізувати цю катастрофу", - сказав він.

Він закликав направити міжнародну спостережну місію на Каховську ГЕС, повернути туди український персонал і забезпечити негайне й професійне розмінування агрегатів і дамби.

"Росія робить це, щоб влаштувати чергову операцію під фальшивим прапором – здійснити теракт і звинуватити в цьому Україну", – заявив Зеленський.

Нагадаємо, 20 жовтня американський Інститут дослідження війни повідомив, що росіяни створюють інформаційне поле для атаки під фальшивим прапором на Каховську ГЕС, аби виправдати або прикрити свій відступ на Херсонщині.


ДО РЕЧІ:

Радянська влада сформувала міф про те, що Дніпрогес зруйнували нацисти. Фото з відкритих джерел

Кремлівський диктатор Володимир Путін розігрує війну з Україною за сталінськими правилами і може підірвати греблю Каховської ГЕС, як 82 роки тому Сталін підірвав греблю ДніпроГЕСу. Про злочин Сталіна нагадала комунікаційниця Архіву національної пам’яті Дарина Рогачук.

Рогачук розповіла, що 80 років тому, ввечері 18 серпня 1941 року, було підірвано греблю ДніпроГЕСу чи, як тоді казали, Дніпрельстану (скорочення від Дніпровська електростанція). Зробили це за наказом Сталіна з метою зупинити наступ німецьких військ.

«Читаю про підрив ГЕС і мурахи по шкірі. Хто сумнівається, то все уже було – у Запоріжжі 1941 року. Тільки тоді «совєти» звинуватили німців у підриві, створеному власними руками. Дуже хочеться, щоб вся ця історія була не більше, ніж грою з боку ворога. 18 серпня 1941 року близько 20:00 без жодного попередження чи евакуації НКВСівці підірвали греблю «Дніпрогес», – нагадала комунікаційниця Архіву національної пам’яті, яку цитує Главком.

За її словами, величезна 20-метрова хвиля дніпровської води накрила нижню частину Хортиці та південні райони міста.

«Від хвилі, за різними даними, тонуть люди. Серед них – місцеві, які жили на берегах Дніпра та солдати Червоної армії, котрі того вечора переправлялись на лівий берег. Щось нагадує? Дуже. Наказ на знищення Дніпрогесу віддав особисто Сталін, а вибухівку доставили літаками з Москви. Радянська влада, аби приховати свій черговий злочин, сформувала міф про те, що Дніпрогес зруйнували нацисти. Однак насправді виконавцем злочинного наказу був представник Генштабу Борис Епов (який відзначився до цього ще й підривом Кафедрального Собору Христа Спасителя у Москві) та Олексій Петровський», – розповіла Рогачук.

Вона зазначила, що підривом «Дніпрогесу» НКВС хотіли завдати удару наступаючій німецькій армії. Втім, вермахту це не зашкодило. Натомість були знищені мирні мешканці та солдати Червоної армії.

«Ніхто навіть не додумався попередити їх про свої злочинні плани. Вони стали невинними жертвами радянських тиранів.
Сучасні мешканці Запоріжжя мало знають про цю трагедію, адже її намагалися приховати. Однак відкриті архіви та доступ до таємної інформації дозволили дізнатися правду. Історія цілком може повторитися. У російських виродків немає стоп-крану», – резюмувала комунікаційниця Архіву національної пам’яті.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації