Писати Росія з маленької літери можна — заява комісії зі стандартів мови

Написання слів Росія і Москва з маленької літери в неофіційних текстах можна не вважати відхиленням від норм української мови. Про це заявила Національна комісія зі стандартів державної мови, пише NV.

У повідомленні сказано, що комісія обговорила питання написання назви країни-агресора з маленької літери, врахувала позиції Інституту української мови НАН України, Інституту мовознавства імені О.О. Потебні НАН України, а також звернення віцепрем'єрки Ірини Верещук, і дійшла висновку, що написання з маленької літери слів Російська Федерація, Росія, Москва, Московія, Московське царство, Російська імперія, Державна дума РФ «можна не кваліфікувати як відхилення від норм української мови в текстах неофіційного характеру».

Раніше віцепрем'єрка — міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук у Telegram закликала Нацкомісію формалізувати написання з маленької літери назви Росія.

Наприкінці серпня Міністерство освіти і науки України видало наказ, згідно з яким в іншому документі потрібно було змінити слово «РФ», написавши його з великої літери, як вимагають правила правопису. Очільник відомства Оксен Лісовий пояснив, що це вимога нормопроєктування і без такого виправлення Міністерство юстиції не зареєструвало б наказ Міносвіти.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації