Повісток поменшає: в Кабміні ухвалили важливі зміни щодо мобілізації

В Україні продовжили загальну мобілізацію до 18 серпня, а це означає, що чоловіків повинні ставати на воєнний облік для захисту держави. Але, існує категорія громадян, які мають броню від мобілізації і за новою постановою їх стане більше.

Як стало відомо, в Кабміні внесли зміни до постанови, яка регулює питання бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та на воєнний час. Таким чином, підприємства чи організації, які вважаються критично важливими, можуть звернутися до державних органів для бронювання робітника, пише Технофан.

Зміни у постанові передбачають:

- Розмір єдиного соціального внеску (ЄСВ) враховується при визначенні податкових критеріїв, які є визначальними для бізнесу (передбачає, що податки, збори, платежі, сплачені підприємством у звітному податковому році, перевищують 1,5 млн євро);

- Підприємства ветеринарної медицини, казенних підприємств пробірного контролю можуть бути визнані критично важливими відповідно до двох критеріїв, а не трьох, як раніше;

- Застосовується єдиний підхід до визначення кількості військовозобов’язаних для бронювання в органах місцевого самоврядування та державних установах.

Щоби вважатися критичним підприємством (для бронювання співробітників) потрібно відповідати наступним трьом критеріям із семи:

1) Підприємство є резидентом «Дія.City». Це спеціальний правовий режим для IT-індустрії. Він почав діяти у лютому 2022-го.

2) Мінімальна сума платежів на користь держави податкового року перевищує еквівалент €1,5 млн.

3) Сума надходжень в іноземній валюті, крім кредитів і позик, за звітний податковий рік перевищує еквівалент €32 млн.

4) Підприємства мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави.

5) Підприємства мають велике значення для галузі національної економіки чи задоволення потреб територіальної громади.

6) Розмір середньої зарплати на підприємстві за останній календарний квартал становить не менше розміру середньої заробітної плати у регіоні за звітний період.

7) Відсутність заборгованості перед бюджетом.

Водночас для деяких підприємств, наприклад у сфері паливно-енергетичного комплексу, достатньо виконання двох і більше критеріїв.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації