Посол України у ФРН Мельник розповів, чому Україна відмовила Штайнмаєру у візиті і чи німці допоможуть зброєю

Україна повідомила президенту Німеччини Франку-Вальтеру Штайнмаєру, що його візит може відбутися лише після приїзду Олафа Шольца з новими домовленостями.

Про це розповів у інтерв’ю "Європейській правді" посол України у Німеччині Андрій Мельник.

Коментуючи історію із відмовою України погоджувати приїзд Штайнмаєра до Києва, Мельник пояснив, що він передав у якості пояснення причин такого рішення.

"На відповідні запити (про зустріч Штайнмаєра з президентом Зеленським) були передані меседжі про те, що на даному етапі для української держави пріоритетом є приїзд голови німецького уряду, оскільки саме голова уряду, канцлер Німеччини ухвалює рішення, які ми всі очікуємо", - пояснив він.

Мельник відмовився коментувати або спростовувати припущення журналіста ЄП про те, що причиною відмови є спірна позиція Штайнмаєра щодо України і пояснив, що Київ віддає перевагу нагальним зустрічам: "У нас зараз немає часу на якісь протокольні обміни Для нас зараз питання стоїть руба – чи ми виживемо і чи ми зможемо мінімізувати жертви серед українців.

Утім, посол також наголосив, що не вірить у тверду зміну позиції президента Штайнмаєра щодо України та Росії.

"Я не вірю, що людина може змінитися протягом кількох тижнів, тим більше така людина і такий політик як Штайнмаєр, який уже протягом понад двадцяти років займає провідні позиції в урядах Німеччини", - заявив посол, нагадавши про причетність Штайнмаєра до побудови "Північного потоку-2" тощо.

Як повідомляла "Європейська правда", канцлер Олаф Шольц спантеличений відмовою Києва прийняти Штайнмаєра, сам поїздку в Україну поки не планує.

Посол України у Німеччині Андрій Мельник закликав ексканцлерку Ангелу Меркель прокоментувати її політику щодо Росії, та сказав, що на Німеччину частково можна покладати відповідальність за те, що війна стала можливою.

Як пише "Європейська правда", про це повідомляє Spiegel, цитуючи його інтерв’ю Süddeutsche Zeitung.

На запитання про те, чи можна частково покладати на Німеччину відповідальність за те, що війна стала можливою, та чи Меркель могла попередити її, Мельник відповів "Думаю, так".

"Ніхто краще за неї не знав, наскільки напруженими були стосунки між Росією та Україною, і що Путін хотів не якоїсь угоди, а знищення моєї Батьківщини", - сказав посол. Попри це, зазначив він, було прийняте рішення продовжувати будівництво контраверсійного газопроводу "Північний потік-2" і Берлін не давав "зелене світло" на постачання зброї Україні.

Мельник закликав ексканцлерку прокоментувати її політику щодо РФ під час перебування на посаді.

"Думаю, якби Меркель висловилася, це було б важливо і для Німеччини. Це не про приписування провини, а про розуміння, як усе пішло не так", - зазначив він.

Щодо скандалу довкола відхилення візиту президента Німеччини Франка-Вальтера Штайнмаєра, посол зазначив, що "немає сумніву, що пан Штайнмаєр може відвідати Україну в майбутньому.".

Віцеканцлер Німеччини Роберт Габек розкритикував Україну за небажання прийняти візит федерального президента Франка-Вальтера Штайнмаєра.

Про це пише Spiegel, повідомляє "Європейська правда".

"На жаль, змушений сказати так: українська сторона припустилася дипломатичної помилки. Федеральний президент - це Німеччина. І тому відмова від президента Зеленського – це відмова для Німеччини", – сказав Габек.

На запитання, чи поїде він чи канцлер Олаф Шольц до України, Габек сказав: "Тепер ми всі маємо переконатися, що ми вирішуємо проблему, а не загострюємо її. Саме для цього було винайдено телефони".

Штайнмаєр хотів поїхати до Києва з президентами Польщі, Латвії, Литви та Естонії. Проте Київ відмовив у візиті і натомість запросив канцлера.

Володимир Зеленський заявив у середу, що жодних запитів щодо можливого візиту Штайнмаєра в Україну не надходило.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації