"Перевертень родом із Чернівців": підрозділи ПВК «Вагнер» у Білорусі очолив уродженець України

Новим ватажком підрозділів ПВК «Вагнер», які прибули до Білорусі, є уродженець України. Зокрема, за інформацією ЗМІ, це чернівчанин Сергій Чубко, який ще в 90-ті виїхав у росію.

"Перевертень родом із Чернівців", - написала директор Чернівецького ліцею "Оріяна",волонтерка Галина Абрам’юк, поширивши статтю про "чернівецького вагнерівця" в соцмережі.

Як пише аналітичний портал "Слово і Діло" з посиланням на портал "Наша Нива", Сергій Чубко воював у Чечні, а 2003 року навіть став головою комісії у справах молоді адміністрації російського міста Новоросійська.

«У грудні 2014-го Чубко став одним із засновників «козацької» організації у Новоросійську. Російські козаки як добровольці масово поїхали воювати на боці Росії після оголошення маріонеткових «ДНР» і «ЛНР», – йдеться у публікації.

Зазначається, що до «Вагнера» Чубко приєднався у 2017 році, після чого вирушив до Сирії. Там він став головою ПВК у цьому регіоні.

«У липні цього року Чубко приїхав до Білорусі з Росії разом з рештою колон ЧВК, а Пригожин поставив його керуючим бази в Білорусі», – підсумували у виданні.


ОНОВЛЕНО

Найманців ПВК "Вагнер" у Білорусі очолив Сергій Чубко родом із України. Він воював у Чечні та Сирії.

Про це повідомляє Обозреватель з посиланням на моніторинговий проєкт All Eyes on Wagner та білоруське видання Наша Ніва.

Як зазначається у публікації, наприкінці липня ватажок ПВК "Вагнер" Євген Пригожин виступив перед бойовиками та передав прапор найманців чоловікові на ім'я Сергій, який має прізвисько "Піонер".

Журналісти з'ясували, що "Піонер" – це 47-річний Чубко Сергій Володимирович, який народився у Чернівцях та емігрував до Росії разом із батьками на початку 90-х. До приходу в ПВК "Вагнер" він служив у ВДВ Росії з 1994 по 2002 рік.

З 1994 року Чубко воював у Чечні. 2002 року він розірвав контракт і приєднався до приватного охоронного підприємства. А 2003 року його несподівано призначили на посаду голови комітету міської адміністрації в Новоросійську, хоча він не мав вищої освіти. Після цього – у 2005 році він перейшов на посаду заступника голови адміністрації сільського округу.

Народився в Україні, воював у Сирії та Африці: що відомо про найманця, який очолив "вагнерівців" у Білорусі. Фото

У 2010 році Чубко працював охоронцем у кількох компаніях та був співробітником приватної охоронної фірми. 2011 року його намагалися позбавити російського громадянства через підозру, що він таємно має українське громадянство.

У грудні 2014 він став співзасновником організації "Козаки" в місті Новоросійськ, які згодом добровільно пішли воювати на боці Росії на Донбас. Проте невідомо, чи воював із ними сам Чубко.

До ПВК "Вагнер" він приєднався у січні 2017 року. Після цього він вирушив до Сирії, де також зумів збудувати кар'єру, оскільки після року служби його призначили керувати військовою операцією бойовиків у Східній Гуті.

Народився в Україні, воював у Сирії та Африці: що відомо про найманця, який очолив "вагнерівців" у Білорусі. Фото

Нагадаємо, раніше в ЦНС розповіли, що в Білорусі відбулися сутички між найманцями ПВК "Вагнер" та прикордонниками Лукашенка. Конфлікт вибухнув під час розвідки росіянами біля населеного пункту Дятлик, що поблизу кордону з Україною.

Зрештою, верх у сутичці взяли "вагнерівці", які змусили білоруських прикордонників відійти і не заважати "роботі" найманців.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації