Окупанти панікують через прорив ЗСУ на лівий берег Херсонщини і хочуть завадити просуванню – Інститут вивчення війни

Війська Росії щосили намагаються перешкодити зусиллям України щодо постачання та зміцнення нещодавно захоплених позицій окупантів на лівому березі Херсонської області. Деякий час назад пропагандисти кричали про те, як ЗСУ загрожують їм у цьому районі, а тепер різко змінили риторику.

Загарбники стверджують, мовляв, масштаби просування українських сил і відбиття ними території не такі великі, тож у росіян "немає причин" для паніки. На сполоханість у лавах ЗС РФ і їхніх прихильників вказав Інститут вивчення війни (Institute for the Study of War, ISW), пише OBOZREVATEL.

Зазначається, що українські військові, які беруть участь у наземних операціях на лівобережжі Херсонщини, заявили про ведення боїв за повний контроль над селом Кринки (30 км на північний схід від Херсона та 2 км від річки Дніпро).

У цей час російські провоєнні блогери стверджували, що ЗСУ зберігають позиції в Кринках, але не погоджувалися щодо масштабів цих позицій.

Окупанти намагаються перешкодити зусиллям ЗСУ на лівому березі Херсонщини

Так, один із них стверджував, мовляв, українські війська просунулися майже на два кілометри на південь від населеного пункту. Інший говорив, що українські сили контролюють усі Кринки, а третій спробував спростувати це твердження, переконуючи, що російські війська "витіснили" українську диверсійно-розвідувальну групу з позицій на південній околиці села.

Пропагандисти, як завжди, намагаються применшити поразки армії РФ. Росіянам вони розповідають, що ті все ще обстрілюють українські позиції біля Антонівського мосту на північ від Олешок (7 км на південь від Херсона та 4 км від річки Дніпро) та залізничного Антонівського мосту на північ від Пойми (10 км на південний схід від Херсона та 4 км від Дніпра).

Один блогер навіть говорив, що бойові дії велися поблизу Кринок і Піщанівки (12 км на південний схід від Херсона та 3 км від Дніпра), хоча більшість російських джерел стверджували, що війська РФ переважно використовують авіацію й артилерію, щоб спробувати вибити ЗСУ з позицій на лівому березі.

Карта боїв на лівобережжі Херсонщини

Деякі пропагандисти також стверджували, що українські військові евакуюють поранених і перекидають нові сили й легку техніку через Дніпро для того, щоб підтримувати захоплені в окупантів позиції.

За даними ISW, Сили оборони України зберігають присутність на лівому березі Херсонщини після того, як у ніч з 17 на 18 жовтня розпочали масштабніші, ніж зазвичай, наземні операції.

"А це свідчить про те, що українські сили змогли належним чином забезпечити та підсилити групи, які проводили ці операції, незважаючи на активізацію російської авіації вздовж річки Дніпро", – підкреслили аналітики.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації