На замітку! Інтерактивна карта воєнних дій в Україні
Близько 05.00 24 лютого війська РФ почали широкомасштабне вторгнення в Україну, завдаючи ракетних ударів по аеропортах, військових складах і критичній інфраструктурі.
За понад тиждень опору українські захисники повністю зруйнували плани ворога. Нижче пропонуємо ознайомитись із онлайн-картою обстрілів та боїв на території України.
Станом на 4 березня російські терористи зосередили усі зусилля на оточенні Києва та послабленні спротиву в заблокованих населених пунктах. Під час виконання цього завдання ворожі сили втратили основну частину оперативних резервів та почали підготовку перекидання додаткових сил і засобів із Південного та Східного військових округів.
У Херсоні відсутній завіз продуктів, власники магазинів роздають всі товари місцевим мешканцям безкоштовно. Зв’язок у місті сьогодні був відсутній чотири години.
На Волинському напрямку російські війська почали оборонятися в районах населених пунктів Поліське та Кухарі. У Генштабі не виключають збройних провокацій на кордоні з метою втягування збройних сил Білорусі у війну проти України.
На Поліському напрямку угруповання росіян силами до п’ятнадцяти БТГр проводить наступальну операцію у смузі Козаровичи, Вишгород Фастів, Обухів, зосередження зусиль на напрямку Бишів, Українка. У боротьбі за рубежі в районі населених пунктів Поліське, Кухарі, Бородянка, Бишів, Гореничі, Демидів ворог частково втратив наступальний потенціал. Основні сили противника блоковано та зупинено в районі Макарова. Окупанти відійшли від Бучі та аеродрому Гостомель.
На Сіверському напрямку угруповання ворога силами до чотирнадцяти БТГр проводить наступальну операцію у смузі Остер, Зазим’я; Березань, Вишеньки, зосереджуючи зусилля на напрямках Києва. Водночас терористи проводять перегрупування, щоб продовжити наступ на Бровари.
На Слобожанському напрямку російські загарбники проводять наступальну операцію, зосередивши зусилля на напрямку Новомосковська. Ворожі війська намагаються блокувати Харків із півночі. Противник захопив Балаклею. Терористи не досягнули успіху в районі Охтирки і зосередили основні сили в районі Гадяча та Зіньківа.
На Донецькому напрямку угруповання ворога продовжує наступальні дії для розвитку тактичного успіху на Новоайдарському, Волноваському та Маріупольському напрямках, вийшовши до населеного пункту Новоолександрівка. Через значну перевагу у техніці противнику вдалося оточити Маріуполь.
На Луганському напрямку йдуть бойові дії в напрямку н.п. Старобільськ.
На Таврійському напрямку російські війська зосередилися на напрямку Миколаїв – Вознесенськ. Після перегрупування та введення частини оперативних резервів у складі до БТГр продовжують наступ у напрямку Запоріжжя, частиною сил – на Маріуполь.
Терористів зупинили на Миколаївському напрямку, але вони мали частковий успіх на напрямку Вознесенська.
Відмічено переміщення великої кількості автомобільної техніки з тимчасово окупованої території Криму, в якій окупанти здійснюють перевезення злочинців із місць виконання покарань для організації безладів у Миколаївській області.
В Чорному морі морське угруповання російських окупантів виведено з морських баз із завданням уражати надводні сили українських ВМС.
Напередодні угруповання оборони Києва продовжило відбиття атак ворога, завдання йому вогневого ураження та утримання оборонних рубежів навколо столиці та основних аеродромів.
Російським військам не вдається прорватися до міста, тому вони вдалися до обстрілів цивільних будинків з південно-західних околиць Києва.
За даними Міноборони України, командування військової частини 38-ї окремої десантно-штурмової бригади ЗС Білорусі отримало наказ про перетин кордону з Україною. Доведення бойового наказу планують здійснити після перетину держкордону.
Морально-психологічний стан десантників вкрай низький. Білоруські офіцери та солдати не бажають виконувати роль російських найманців. Значна кількість висловилась за припинення контрактів, термін яких у більшості спливає в травні 2022 року.
Усупереч нормам Міжнародного гуманітарного права, агресор використовує під час бомбардувань касетні та осколкові боєприпаси великої потужності.
Під час нанесення артилерійських ударів по населених пунктах війська РФ активно застосовують реактивні системи залпового вогню Град, Смерч та Ураган.
На Волинському напрямку ворог перейшов до оборонних дій і намагається утриматися на рубежі пунктів Бігунь, Овруч, Пірожки, Різня, Українка.
На Поліссі агресор зосередив основні зусилля на Київському напрямку, зазнає втрат в особовому складі та техніці, але не полишає спроб блокувати Київ із північного та північно-західного напрямків.
На напрямку Коростеня противник зазнав значних втрат і зупинився. Наступальних дій не здійснює.
На Сіверщині противник на напрямку Чернігів – Київ намагається утриматись у районах населених пунктів Любеч, Мена. Одночасно просувається в напрямку Коцюбинське – Гончарівське (Київ).
Окупаційні війська змушені вводити в операцію резерви. Для відновлення наступу в напрямку Києва введено додатково одну БТГр.
Продовжує спроби відновити наступальні дії агресор на Ніжинському та Прилуцькому напрямках.
На напрямку Перемога – Бровари висуваються до двох БТГр зі складу другої загальновійськової армії центрального військового округу ЗС РФ.
На Слобожанщині ворожі війська після незаконного перетину державного кордону України зупинені на рубежі в районах населених пунктів Охтирка, Богодухів, Чугуїв, Шевченкове.
На Сумському напрямку продовжує утримувати в облозі населені пункти Суми, Лебедин та Охтирка.
На Харківському напрямку противник змушений перейти до оборони. Силами до трьох БТГр імовірно здійснить чергову спробу оточити Харків із півдня.
На Сватівському напрямку силами до двох БТГр, імовірно, здійснить спробу наступу в напрямку на Ізюм та закріпитись на будь-яких рубежах. Основна причина таких дій – продовження наступу в напрямках Дніпра та Запоріжжя.
На Донеччині Маріуполь стійко тримається, адміністративні кордони Донецької та Луганської областей для ворога – недосяжні.
На Таврійському напрямку противник здійснив введення частини оперативних резервів – до БТГр, намагається продовжити наступ у напрямку Запоріжжя, частиною сил – на Маріуполь.
Корабельні групи Чорноморського, Північного та Балтійського флотів активно проводять демонстраційні дії.
На Сумщині підрозділи Збройних сил України передовою групою вийшли рубежі за лінією Державного кордону Сумської області. Деморалізований ворог продовжує нести втрати.
За даними заступниці міністра оборони України Ганни Маляр, загальні бойові втрати особового складу ворожих військ становлять близько 9 166 осіб.
Втрати техніки РФ станом на 4 березня:
- 251 танк,
- 939 одиниць бойових броньованих машин,
- 105 артилерійських систем,
- 50 одиниці реактивної системи залпового вогню,
- 18 засобів ППО,
- 33 літаків (інформація уточнюється),
- 37 гелікоптерів (інформація уточнюється),
- 404 одиниці автомобільної техніки,
- дві одиниці легких швидкісних катерів,
- 60 цистерн із паливно-мастильними матеріалами,
- три безпілотники оперативно-тактичного рівня.
-
ЗСУ знайшли старий, але дуже ефективний спосіб боротьби з дронами, включаючи і на оптоволокні, – NYT
-
Триває збір коштів на авто для мінометників бригади оперативного призначення "Червона калина", які воюють на пекельному Покровському напрямку
-
Окупанти намагаються розширити театр бойових дій за рахунок нових територій України
-
Європа здатна «дотиснути» Кремль попри призупинення США військової допомоги Україні — The Telegraph
-
Путін готує літо нещадних ударів по Україні — The Wall Street Journal
-
VYRIY запускає власну школу підготовки фахівців у дроновій індустрії