На Буковині до 15 років тюрми за державну зраду засуджено старосту села на Донеччині, яка «зливала» інформацію про односельців

Завдяки зібраній Службою безпеки доказовій базі засуджено ще одну керівницю окупаційних органів рф на тимчасово захопленій території України.

Як повідомила речниця СБУ в Чернівецькій області Леся Федоренко, зловмисницею є колишня староста села Бойове Нікольської громади Маріупольського району Донецької області.

Після повномасштабного вторгнення рф на територію України чиновниця одразу «перефарбувалася» і перейшла на бік ворога. Щоби вислужитись перед новими «господарями», зрадниця під час окупації населеного пункту активно допомагала їм здійснювати фільтраційні заходи.

Свідки в суді підтвердили, що фігурантка за власної ініціативи створила й передала представникам держави-агресора списки учасників бойових дій, колишніх співробітників правоохоронних органів, які проживають в селі, а також місцевих мешканців, котрі допомагали Силам оборони України і мають проукраїнські погляди. В результаті таких злочинних дій окупанти арештували двох чоловіків та жінку.

За свою «відданість» зрадниця отримала від окупантів «винагороду» - її призначили «головою» незаконної «Боєвської сільської адміністрації Володарського району».

Шевченківський районний суд Чернівців визнав усі докази беззаперечними, а зловмисницю винною за двома статтями Кримінального кодексу України: державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану та колабораційна діяльність.

Фігурантці призначено покарання – 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна і позбавленням права обіймати посади в органах державної влади, органах місцевого самоврядування та в органах, що надають публічні послуги.

Служба безпеки України вживає комплексних заходів для притягнення винної до відповідальності.

Розслідування проводили співробітники СБУ Чернівецької області за процесуального керівництва Чернівецької обласної прокуратури.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації