Мобілізаційний вік для чоловіків має бути до 50 років, - нардеп Костенко

В Україні згідно з оновленим законодавством мобілізаційний вік знижено з 27 до 25 років. Верхня межа залишилася на рівні 60 років. У Верховній Раді вважають, що чоловіків потрібно призивати до 50 років.

Про це депутат ВРУ Роман Костенко (який сам почав служити у 17 років) заявив в інтерв’ю Українській правді, пише Today.ua. Він вважає, що зараз до ЗСУ призивають досить вікову категорію людей, і це є проблема.

"Скажу так: ми не говоримо про 18, але я вважаю, що у нас має бути призовний вік від 20 років до 50. Всі, що далі, можуть мобілізуватися за власним бажанням, але не в бойові підрозділи. Якщо ми хочемо нормально забезпечувати бойові частини, щоб люди йшли здорові і могли виконувати бойові завдання, це має бути віковий діапазон 20–50 років", - зазначив представник фракції "Голос".

У самого Костенко має 22 роки військового стажу. Народний обранець служив у центрі спецоперацій "Альфа", брав участь у різних спецопераціях та керував підрозділами спецназу. Захищав Донецький аеропорт.

За словами парламентаря, новий закон покращив мобілізацію після провалу контрнаступу влітку 2023 року. У грудні було менш як 10 тисяч мобілізованих на місяць при значних втратах. Тоді прогнози були песимістичні. Потім вдалося підвищити кількість призовників, а у травні до армії приєдналося більше чоловіків, ніж за кілька попередніх місяців разом. Цей темп утримується.

"Як би ми не говорили, але в нас зараз мільйонна армія у великій країні й цього недостатньо, бо ми воюємо одним мільйоном особового складу проти такої великої країни як РФ. Армія має бути більша", - підкреслив полковник СБУ.

Роман Костенко розуміє, що на це потрібні дуже значні кошти. Він вважає зарплати потрібними, але мотивація врятувати державу має бути важливішою. Українцям планують підвищити податки, щоб не виникло кризи із забезпеченням військовослужбовців.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації