Лікарка Ангеліна вдень у госпіталі рятує життя військових, а вночі у підрозділі ППО "Бучанські відьми" збиває шахеди - репортаж НВ
Дедалі більше українських жінок записуються добровольцями до мобільних підрозділів протиповітряної оборони. Їхнє основне завдання – збивати російські дрони.
Буча, невелике містечко Київської області. 27-річна Ангеліна веде пікап: у її підрозділі п'ять жінок і вони висуваються на позиції під Києвом. Ангеліна співає пісню Української Повстанської Армії: "Біля кулемета дівчисько молоде". Дівчата виходять на бойові чергування раз на кілька днів. У їхньому підрозділі, який називається "Бучанські відьми", лише за останні кілька місяців вступили щонайменше 70 жінок-добровольців.
Про це йдеться у репортажі “Настоящего времени”.
Підрозділ починає роботу, коли в столиці України оголошують повітряну тривогу і стає зрозумілим, що на місто з півночі летить російський безпілотник. На позиціях у районі Бучі дівчата встановлюють зенітні кулемети та чекають на ціль. Саме цієї ночі їм не пощастило: російський "Шахед" був збитий сусіднім підрозділом. Але Ангеліна каже, що для неї кожен виїзд є надзвичайно важливим.
"Так я можу зробити хоч якийсь малесенький внесок у те, щоб моя мама спала спокійно, щоб мої брати та сестри спокійно йшли до школи", – пояснює жінка.
Робота в ППО для Ангелини далеко не основне заняття: вона є анестезіологом у військовому госпіталі. Але одного разу дорогою на роботу вона побачила оголошення про набір жінок до мобільних підрозділів ППО для боротьби саме з безпілотниками і одразу вирішила до нього записатися. Російські дрони-камікадзе давно тероризують мешканців Києва та інших українських міст, і далеко не всі вдається їх збивати.
Усі мисливці за дронами проходять спеціальне навчання: їх вчать стріляти із різних типів озброєнь, тренування проходять у місцевих лісах. Дівчата розповідають, що тренування – не з легких, але головне тут – мотивація. Кожна з них мріє якнайшвидше приступити до бойового завдання та збити російський дрон, який загрожує її країні.
"Якщо так станеться, що якийсь навіть один збитий "шахед" буде на моєму рахунку - я вважатиму, що моя місія на цій землі виконана", - зауважує одна з "Бучанських відьом".
Багато хто з тих, хто приєднався до підрозділу, самі родом із Бучі та були свідками масових вбивств мирних жителів російськими військовими під час окупації у 2022 році. А хтось пішов служити, бо втратив близьких.
"У мене загинув чоловік. Спочатку загинув брат чоловіка, а потім загинув чоловік у березні 2022-го, – розповідає ще одна мисливиця на дрони. – Плюс знищене майно: був прямий приліт до моєї квартири. Моя мама захворіла: вона цього всього не витримала". і теж померла, тож я дуже зла на окупантів».
Разом із Ангеліною до підрозділу вступила її близька подруга Олена: вона також медик.
"Більшість боєздатного населення нашої країни повинні розуміти, що хлопців (на передовій) треба міняти, вони теж втомилися. І нам потрібно зробити максимум, щоби це закінчилося", - пояснює вона.
Ангеліна каже, що чим більше жінок пройде стрілецьку підготовку, тим безпечнішим буде українське небо. Після своєї нічної зміни у "Бучанських відьмах" дівчина вирушає до військового шпиталю: там вона продовжить свою основну роботу і рятуватиме життя військових.
"І на роботі ми боремося за життя, і коли "Шахеди" збиваємо, теж боремося за життя, щоб воно тривало", – констатує вона.
-
Оце улов! Бійці Третьої штурмової на Харківщині полонили близько 40 окупантів, серед яких є офіцери
-
На Курщині "зуби дракона" нищать росіян: 40 загиблих і близько 40 поранених рашистів лише за одну ніч
-
Мадяр звернувся до українців із фронту з терміновою новиною
-
Показали фото і відео, як вибухотехніки поліції Буковини розміновують українські землі
-
Бійці 82 Буковинської бригади на Курщині влаштували вдалу засідку на морпіхів тихоокеанського флоту росії. Ніхто не залишився живим
-
Новосельчанин, військовослужбовець і журналіст Андрій Романцов став обличчям мистецької виставки робіт українських художників «Сильна нація»