Кирило Буданов: Без мобілізації не обійтися. Жоден рекрутинг нас не врятує

Чисельність Сил оборони сукупно становить близько мільйона ста тисяч людей. Ці обсяги не може перекрити жоден рекрутинг, тож без мобілізації Україна обійтися не зможе.

Про це заявив очільник ГУР Кирило Буданов під час дискусійної панелі “2024: виклики і перспективи”, яка проходила в рамках спільного проєкту LB.ua і EFI Group “Нова країна”, повідомляє Суспільне.

“Для розуміння: сукупно Сили оборони України зараз — назву трошки умовну кількість, щоб ми не підійшли до держтаємниці — мільйон сто. Ніякий рекрутинг такі обсяги покрити не може. Виключно мобілізація. Треба відкидати навіть думки, що від мобілізації можна відійти. Не можна. Мільйон сто не покриє ніякий рекрутинг. Це така ж проблема, як і з боєприпасами, бо обсяги — величезні”, — сказав Буданов.

Він пояснив, що цю кількість треба тримати постійно. Одним із головних питань щодо цього є мотивація громадян, додав керівник ГУР.

“З'являється наступне питання: люди, всі, хто хотіли, вони прийшли. Кого призивають? На жаль, відповіді гарної тут не буде. Якщо не знайти для них мотивацію, то скільки б людей — примусово, не примусово — або згідно з якимись нормами законодавства ми б не загнали (у армію — ред.) — їхній ККД буде майже нульовий. Що, у принципі, і відбувається останнім часом, це теж треба визнавати відверто”, — розповів Буданов.

За його словами, є певні причини, що люди не хочуть іти у Сили оборони.

“Зараз у Силах оборони платять гарні гроші. Тобто, мотиваційний чинник як матеріально-фінансова винагорода — точно вже не перший. І постає питання: чому так? Однієї відповіді я не знаю, і я впевнений, що її не існує. Це комплексна проблема”, — наголосив Буданов.

Він сказав, що потрібні і правильний соціальний діалог, і правильне обґрунтування, “але просто словами це вже не вирішити”.

Буданов додав, що всі ніби вболівають за Україну, але й багато людей біжать, тікають.

“У звʼязку зі своєю діяльністю я вимушений часто їздити в різні місця, постійно перетинаю кордон, нерідко на автомобільному транспорті. Ці черги величезні. І сказати, що там тільки жінки і діти ― це неправда. Усі це чудово знають. У багатьох людей немає відчуття, що це твоя війна. І це дуже глибинна проблема, яку гроші не розв’яжуть”, — сказав Буданов.

Нагадаємо:

24 лютого 2022 року президент Володимир Зеленський оголосив про запровадження воєнного стану по всій Україні. Верховна рада проголосувала за запровадження воєнного стану. Того ж дня представник ДПСУ Андрій Демченко у коментарі Суспільному підтвердив, що у зв'язку з агресією РФ та запровадженням воєнного стану на території України починає діяти обмеження на виїзд за кордон чоловіків віком від 18 до 60 років.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації