Ізраїль пропонував Україні капітулювати перед рашистськими окупантами? Банкова прокоментувала скандал

Офіс президента спростовує інформацію ізраїльського видання The Jerusalem post про те, що Ізраїль пропонує Україні погодитися на умови Росії і здатися. Прем'єр-міністр Ізраїлю Нафталі Беннет навпаки закликає РФ адекватно оцінювати ситуацію, повідомив радник голови Офісу президента Михайло Подоляк в Twitter.

Скріншот видання: The Jerusalem post

«Прем'єр-міністр Ізраїлю Нафталі Беннет не пропонує Україні, як і інші умовні країни-посередники, погоджуватися на будь-які вимоги Російської Федерації. Це неможливо з військово-політичних міркувань. Навпаки, Ізраїль закликає Росію більш адекватно оцінити події», – зазначив Подоляк.

Як раніше повідомлялося, прем'єр-міністр Нафталі Беннетт ніби-то сказав президенту України Володимиру Зеленському, що він рекомендує Україні прийняти пропозицію президента Росії Володимира Путіна припинити війну, яка вже коштувала багатьох життів, у телефонній розмові у вівторок, повідомляє jpost із посиланням на чиновника в уряді України. За словами чиновника, Зеленський не послухався поради Беннета.

Джерело стверджує, що телефонний дзвінок ініціював Беннет. «Я б подумав про життя своїх людей і прийняв пропозицію», – сказав Беннет.

Відповідь Зеленського ніби-то була короткою. «Я вас чую», – сказав він.

«Беннет радить нам здатися, – сказав чиновник. – Ми не маємо наміру це робити. Ми знаємо, що пропозиція Путіна – це лише початок».

Протягом останніх двох тижнів, а особливо після візиту Беннета до Москви, офіс прем'єр-міністра та міністерство закордонних справ заявляли, що посередницькі зусилля Ізраїлю змушують їх дотримуватися ще більш обережного та збалансованого підходу. Це повідомлення також тихо передали в офіс Зеленського. Посадовець також повідомив, що Ізраїль попросив Україну не просити більше військової та оборонної допомоги, оскільки такий запит може зашкодити посередницьким зусиллям.

За словами чиновника, однак, офіс Зеленського не бачить результатів від посередництва. Він сказав, що Беннетт не стільки посередник, скільки функціонує як поштова скринька і просто передає повідомлення між двома сторонами. За його словами, посереднику необхідно спробувати знайти компроміс між двома сторонами і зробити власні пропозиції.

«Нам не потрібна поштова скринька, – сказав чиновник. – У нас їх достатньо. Якщо Беннет хоче бути нейтральним і посередником, ми очікуємо, що він призначить когось, хто працюватиме над цим день і ніч, і спробує знайти компроміс».


Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації