Історик Андрій Зубов про візит великої ваги: що показала зустріч Нехаммера з Путіним

Австрійський канцлер Карл Нехаммер особисто зустрівся днями із Володимиром Путіним

Судячи зі скупих слів, сказаних австрійським канцлером на прес-конференції для австрійських ЗМІ, це візит дуже великої ваги.

Ніхто й не чекав, що 49-річний австрійський канцлер зможе переконати 69-річного Путіна, який уже 22 роки панує над Росією. Таке завдання не ставилося.

1. Путін не ховається ні в уральському, ні в алтайському бункері. Він приймав Нехаммера у своїй звичайній резиденції у Ново-Огарьово у ближньому Підмосков'ї. Тож прізвисько «бункерний дід» — явне перебільшення.

2. Путін чудово обізнаний про те, що відбувається у світі та в Україні внаслідок російської агресії. Він зовсім не перебуває у щасливому невіданні, огороджений послужливою клікою від неприємних новин. Слова канцлера, сказані віч-на-віч, Путін сприйняв без жодного здивування чи заперечення фактів. Навіть якщо Путін чогось і не знав, канцлер проінформував його про це, розповів про Бучу та Краматорськ.

3. Знаючи все, що відбувається, Путін не виправдовується, а спокійно приймає факти як вони є і має намір довести воєнну операцію до переможного кінця. Отже, він відповідає за свої дії і сам керує воєнною операцією. Це важлива інформація на тлі численних спекуляцій політологів. Тепер немає сумнівів, що Путін особисто відповідатиме за всі злочини, скоєні з його волі в Україні.

Тепер Нехаммер зможе повідомити своїх колег у ЄС і НАТО, що Путін зовсім не збожеволів

4. Канцлер пояснив Путіну, що всі воєнні злочини, скоєні в Україні, будуть розслідувані, і всі злочинці будуть покарані. Зрозуміло, що Путін перший серед них. У цей момент Путін, як здається, здригнувся, і сказав канцлеру, що Європа до нього та до «спецоперації» ставиться упереджено. Але головне — він поінформований про відповідальність віч-на-віч.

5. Тепер канцлер Нехаммер зможе повідомити своїх колег у ЄС та НАТО, що Путін зовсім не збожеволів, що він у ясному розумі та твердій пам’яті (австрійці відомі фахівці у психіатрії). І до того ж він чудово обізнаний про те, що відбувається. Тому Путін несе всю повноту відповідальності за те, що відбувається від його імені. Він також повідомить, що Путін не бажає миру з Україною, а бажає ліквідації України як незалежної від нього держави. Отже, Захід має більше допомагати Україні у протистоянні російській агресії як санкціями, так і насамперед зброєю. Заява Жозепа Борреля, можливо, вже є реакцією на інформацію, отриману від Карла Нехаммера.

6. І, нарешті, останнє. У самий день візиту двоє найближчих соратників Путіна заявили, один про можливість застосування в Україні тактичної ядерної зброї, а інший — про доцільність застосування в Маріуполі хімічних військ. Це, безумовно, спроба залякати Україну та Захід. І, мені здається (це лише моє припущення) канцлер запевнив Путіна, що у разі порушення Росією підписаних нею конвенцій про незастосування зброї масового ураження, Захід у боргу не залишиться. Колись Гітлер хотів застосувати хімічні бомби під час Битви за Англію, але США та Британія (а США тоді ще були нейтральні) повідомили Гітлеру, що у такому разі вся Німеччина буде затоплена іпритом. І до останнього дня війни Гітлер так і не наважився застосувати бойові ОР.

Думаю, щось подібне конфіденційно повідомив під час свого «недружнього» візиту до Москви без фоток, усмішок та рукостискань, християнський демократ 49-річний австрійський канцлер Карл Нехаммер, 69-річному офіцеру КДБ, російському тирану.

Візит канцлера Нехаммера, це фактично оглядування дієздатності Путіна і вручення йому судової повістки від світової спільноти.


Коментарі:
Більше новин по темі: