FT заявило, що «мирний план» з росією передбачає відмову України від НАТО. В ОП відповіли: це чернетка із запитом рф

Видання Financial Times заявило, що Україна та росія досягли значного прогресу щодо проєкту угоди про встановлення миру, який передбачає відмову Києва від амбіцій вступу до НАТО в обмін на гарантії безпеки. В Офісі президента відповіли.

Свій матеріал FT опублікувало 16 березня, пише Громадське.

Видання з посиланням на трьох учасників переговорів повідомило, що серед 15 пунктів договору вказане припинення вогню і виведення сил рф, якщо Україна: оголосить про нейтралітет, відмовиться від амбіцій приєднатися до НАТО, пообіцяє не розміщувати іноземні військові бази чи зброю в обмін на захист від союзників (США, Великої Британії, Туреччини) та погодиться на обмеження своїх збройних сил.

А втім, радник голови Офісу президента України Михайло Подоляк пояснив, що Financial Times опублікувало чернетку, яка демонструє запит російської сторони.

«І не більше. Українська сторона має свої позиції. Єдине, що ми підтверджуємо на цьому етапі, ㅡ це припинення вогню; виведення російських військ та гарантії безпеки від низки країн», ㅡ написав він.

Раніше помічник президента росії Володимир Мединський заявив, що українська делегація на переговорах нібито пропонувала створити в Україні модель демілітаризованої держави за аналогією до Австрії чи Швеції.

За його словами, цей варіант передбачає, що країни відмовляються від участі в будь-яких військових блоках та розміщення на своїй території іноземних військових баз. Однак це не завадить Україні мати свою армію та бойовий флот.

Але радник голови ОП Подоляк у розмові з журналістами сказав, що Україна розуміє спробу партнерів залишитися ініціативною стороною в переговорному процесі. Звідси, мовляв, і слова про «шведську» чи «австрійську» моделі нейтралітету.

Водночас він наголошує, що Україна зараз перебуває у стані прямої війни з рф. Тому модель може бути лише «українською» і тільки про юридично вивірені «гарантії безпеки». І жодних інших моделей чи варіантів, зазначив Подоляк.


Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації