Financial Times оцінила перспективи звільнення Херсона до кінця року

Недостатня кількість снарядів не дозволяє ЗСУ перейти у контрнаступ по всій лінії фронту, йдеться у матеріалі британської газети. Українські військові можуть деокупувати Херсон до кінця поточного року, проте не виключено, що це буде єдиною успішною операцією ЗСУ у 2022 році. На сьогоднішній день українській армії не вистачає озброєння та снарядів, щоб провести контрнаступ по всій лінії фронту. Про це йдеться у матеріалі британської газети The Financial Times, пише Діалог.

Журналісти зазначають, що українські захисники ефективно використовують РСЗВ HIMARS, що поставляються зі США, для знищення ворожих об'єктів, проте ЗСУ, як і раніше, потребують більшої кількості боєприпасів для реалізації своїх військових цілей, у тому числі зі звільнення захоплених росіянами територій. Саме через обмежене постачання українське військово-політичне керівництво було змушене зосередитись на деокупації Херсона, а не на спробах відбити позиції на Сході України.

Співрозмовники видання з-поміж українського керівництва повідомляють, що Києву відомо про всі місця розташування російських пунктів управління та складів, але брак боєприпасів обмежує можливості ЗСУ.

Крім того, ЗСУ потрібні далекобійніші снаряди, щоб порушувати логістику армії РФ на російській території. Джерела газети повідомляють, що основні плани щодо звільнення українських територій, можливо, доведеться здійснювати наступного року, коли вдасться накопичити достатню кількість озброєння та боєприпасів.

Раніше військовий експерт Олег Жданов заявив, що контрнаступ у Херсонській області доведеться відкласти через рішення РФ завдати зустрічного удару на цій ділянці фронту. У свою чергу радник керівника ВП Олексій Арестович заявив, що новий наступ росіян на Півдні може розпочатися 5-6 серпня. У ЗСУ підтверджують, що противник нагромаджує сили на Південній ділянці фронту з метою виходу на адміністративні кордони Херсонської області.


Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації