Фантастична спецоперація: як українські пілоти на вертольотах літали до захисників "Азовсталі"
Про деталі надання повітряної допомоги захисникам “Азовсталі” виданню “The WARZONE” розповів учасник операції з позивним “Флінт”, пише Головне управління розвідки (ГУР) МО України у Телеграм.
Протягом тривалого часу захисники заводу “Азовсталь” у Маріуполі перебували в облозі російських військ. У них не вистачало боєприпасів, їжі та медикаментів, а кількість важко поранених зростала щодня.
За таких умов у ГУР МО України був підготовлений план з надання допомоги захисникам “Азовсталь” із застосуванням вертольотів, який американські журналісти оцінили, як зухвалий та дуже ризикований.
💬 “Важливість першого польоту полягала в тому, що багато людей дивилися на цю операцію, як на неможливу, тому ми хотіли показати іншим льотчикам і військовим, що це можливо”, – розповів виданню “The WARZONE” представник ГУР МО України з позивним “Флінт”.
▪️ Всі учасники операції цілком усвідомлювали її небезпеку. Щоб завантажити більше корисного вантажу для захисників “Азовсталі” з вертольотів було знято озброєння, щоб зменшити їх вагу.
▪️ Враховуючи неможливість повністю прихованого проведення операції, задля введення ворога в оману було проведено складну операцію з дезінформації противника.
▪️ Розуміючи значний ризик операції, декілька пілотів відмовилося брати в ній участь. Але перший пілот, який погодився, мав особисту причину.
💬 “Основною причиною, з якої він погодився це зробити, було те, що його дружина була бойовим медиком на “Азовсталі”. Вона працювала з важкопораненими бійцями, і завданням першого польоту була евакуація важкопоранених, а також її з території заводу”, – розповів “Флінт”.
▪️ Дістатися до “Азовсталі” було непросто. Швидкий і низький політ над місцевістю з горами та перешкодами, такими як дерева та телефонні дроти, вимагали великої майстерності пілота. Крім того, у деяких випадках рейси здійснювалися вночі за допомогою приладів нічного бачення, що потребувало від пілотів відповідного досвіду користування ними.
💬 “Перше прибуття вертольотів здивувало захисників “Азовсталі”. Вони сказали, що ми не знаємо місця вашого відправлення, але ви прилетіли до нас з неба. Це абсолютно особливі емоції, коли після повернення, ти віддаєш поранених лікарям і розумієш, що зробив щось абсолютно неможливе. Ви відчуваєте гордість і щастя за своїх людей”, – згадує “Флінт” свій емоційний стан після приземлення.
▪️ Але наступні польоти ставали дедалі складнішими, оскільки росіяни почали посилювати свою протиповітряну оборону.
💬 “Під час другого польоту вертоліт був обстріляний, але він зміг досягти точки заправки та успішно здійснив посадку”, – каже “Флінт”.
▪️ Намагаючись обходити російську ППО, льотчики змінювали маршрути, то літаючи над землею, то над водою.
💬 “Мені відома ситуація, коли наш гелікоптер пролетів між двома російськими кораблями, а потім повернув праворуч і перемістився над морем на територію України”, – пригадав він.
💬 “Про ці операції треба писати книги та знімати фільми про останнє місце оборони Маріуполя. І я думаю, що цю історію перекажуть наші діти, – зазначив на завершення “Флінт”.
-
Український захисник, який повернувся з полону та втратив ноги, зробив своїй дівчині пропозицію. Що вона відповіла...
-
Боєць 82 окремої десантно-штурмової Буковинської бригади Руслан Мироненко самотужки вирвався з російського полону та повернувся до своїх
-
Атака дронів: на Київщині біля магазину поранені четверо людей
-
"Kill-зона" на 20 км: "Мадяр" розповів, як уже влітку фронт може завмерти через дрони
-
Повітряні сили показали оператора Patriot, який рівно два роки тому першим у світі збив російський «Кинджал»
-
Нічна атака дронів: в Одесі загинули двоє людей, 15 травмовані. Постраждали Сумщина і Київщина. Дрон влучив в АЗС у Харкові