«Давно пора!»: військовий капелан Василь Гасинець закликав владу Чернівців знести пам’ятник радянському солдату

Священнник УГКЦ та військовий капелан Василь Гасинець звернувся до влади Чернівців із закликом демонтувати пам'ятник радянському солдату. Про це отець Василь Гасинець написав на своїй сторінці у Фейсбук.

"Пане міський голово Чернівців, Романе Клічук, в другий раз вас публічно прошу. Знесіть цей символ зла, символ насильників, убивць жінок і дітей, з Соборної площі нашого міста. Будь ласка", - звернувся священник до мера.

Василя Гасинця у коментарях підтримала велика кількість буковинців. Ось деякі з відгуків:

"Давно пора прибрати це сміття з українських міст і сіл! Щоб не залишилося і згадки про "доблєстную кровавокрасную армію"!

"Отче, спільними зусиллями .... довгорукого геть!"

"Зробити там памятник воїнам,які загинули за Україну. Там буде краще, ніж на Центральній площі"

"Давно пора!"

“Замість цього сміття має стояти герой УПА!!!!!”

"У нас, в Незалежній Україні, є вже свої Герої сьогодення!

"Як на мене, вже і негайно прийняти рішення про знесення, потрібно зробити так само як з танком. На цьому місці встановити пам'ятник борцям за волю України. Оголосити конкурс, відкрити рахунок для збору коштів".

Журналіст Юрій Чорней підтримав ініціативу Василя Гасинця і досить розлого обгрунтував необхідність демонтажу постамента:

Погоджуючись з потребою відзначати велетенський, можливо, подекуди і визначальний, вклад українців (не України) у знищення нацизму і звільнення Європи від коричневої чуми, вшановувати пам'ять велетенської кількості жертв - військових, мирних українців, врешті вказувати на матеріальні втрати людей і всієї цієї території, яка стала ареною найзапекліших боїв - причому двічі, все таки змушений визнати правильність рішення про демонтаж чернівецького і всіх подібних радянських пам'ятників нібито перемоги на території сучасної України.

З дуже простих і очевидних причин: для України ці пам'ятники НЕ є усім тим, що я перелічив у попередньому реченні. Вони були, є і залишаються символом окупації, колишнього колоніального статусу України, участі тубільного населення у імперіалістичних війнах за чужі інтереси, коли Україна була об'єктом історії, а не її суб'єктом. Щось на кшталт участі українців у російсько-турецьких війнах після знищення Гетьманщини і Січі.

Так і треба пояснювати молодим поколінням, а не ходити до радянських постаментів тридцять років незалежності, плутаючи їм мозок. Чому квіти сюди нести треба, але Путін і Росія, які нібито захищають ці пам'ятники, погані. Це узаконена державна шизофренія.

Україна загалом і всі українці зокрема заслужили на спорудження власних пам'ятників в нагадування про їхню участь у Другій світовій війні, а не тільки в радянсько-німецькій її частині, так само як і на власну державну політику розумного пошанування пам' яті учасників і жертв тієї війни, а не підрихтовану радянську її версію. До того ж запаскуджену огидним "побєдобіссям" останніх путінських десятиліть.

Українській державі і місцевій владі треба не посади ділити, а проводити розумну гуманітарну політику. В тому числі шукати могили невідомих українських солдатів тієї війни, так як це робила імперія, і з великою пошаною перепоховувати і шанувати. З поясненнями, чому краще мати і захищати власну державу, щоб не помирати через чужі імперські інтереси. А не вдавати розчулення на чужих меморіалах нічого не зробивши самим.

Пам'ятник радянському солдату у Чернівцях має бути демонтовано!

Дехто пропонував не зносити, а просто переробити.

"Краще пам"ятник "Український Воїн - захисник української землі усіх часів"

"Навіщо зносити? Краще переробити. Чувака зняти і поставити щось інше"

Проте архітекторка Наталія Хілько заперечила:

"Це дуже погана думка, бо:

1) солдата навмисно ставили дупою до центрального входу в Собор (про приналежність патріархату зараз не говоримо, розглядаємо як культову споруду)

2) основа пам’ятника - це зменшена копія кремлівської стіни де стоять виродки на парадах созерцають челядь (колись і тут також стояли)

3) навіть Вікіпедія говорить що чотирикутна форма гігантського обеліска - це фалічний символ родючості"

Раніше у Чернівцях демонтували танк екіпажу лейтенанта Нікітіна, який був встановлений на постаменті по вулиці Гагаріна.

Як зазначає МБ, гранітний пам’ятник-обеліск Перемоги споруджений із нагоди звільнення Чернівців від німецько-фашистських загарбників. Урочисте відкриття пам’ятника відбулося 14 липня 1946 року. З часом монумент набув значення пам’ятника на честь Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945.

Скульптором пам’ятника стала Галина Петрашевич.

Зводили монумент німецькі військовополонені на місці недобудованого румунського військового пам’ятника Невідомому солдату. Ще раніше на цьому місці стояв монумент австрійській цисаревій Елізабет. У 1918 році румунська влада його знесла.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації