Чернівці: Обласна клінічна лікарня в умовах воєнного стану

Дехто з журналістів, можливо через брак фактажу, розповсюдив неперевірену інформацію щодо роботи ОКНП "Чернівецька обласна клінічна лікарня" в умовах воєнного стану.

Тому цікава пряма мова керівника ОКНП "Чернівецька обласна клінічна лікарня" Дмитра Домбровського. Він прояснив ситуацію. Інформація може бути корисною і для буковинців, і для вимушених переселенців. "Оскільки ОКНП "Чернівецька обласна клінічна лікарня" визначена пріоритетною для надання медичної допомоги можливим пораненим військовослужбовцям, а також постраждалому в бойових діях цивільному населенню, наразі у цьому закладі охорони здоров'я призупинена планова госпіталізація.

На деякий час хірургами лікарні не будуть проводитися планові оперативні втручання. Госпіталізація цивільного населення здійснюватиметься тільки у екстрених випадках. Прошу з розумінням поставитися до ситуації в країні, яка вимагає готовності надавати допомогу нашим героїчним воїнам", - розповів Дмитро Домбровський.

За його словами, сьогодні медичний заклад працює так. "Створений та діє оперативний штаб з координації роботи лікарні в умовах військового стану. Зараз у медзакладі є вільних 477 ліжок на випадок масових поступлень поранених військовослужбовців, а також постраждалого в бойових діях цивільного населення.

Кадрове забезпечення лікарні на цей час наступне: 330 високопрофесійних лікарів хірургічних і терапевтичних напрямків, понад 490 медичних сестер та більше 310 молодших медичних сестер. В робочому порядку формується резерв медичних працівників з числа лікарів-інтернів, наукових співробітників БДМУ, медичних працівників-переселенців, які можуть залучатися до надання медичної допомоги у разі потреби", - зазначив головний лікар.

Він запевнив, що сьогодні заклад забезпечений основним сучасним обладнання, необхідним для роботи в екстренному режимі. "Створений місячний запас основних лікарських засобів та виробів медичного призначення. Укладено договори з місцевими аптечними закладами щодо постачання лікарськими засобами та високотехнологічної медичної допомоги у разі термінової потреби. Сформована й подана до Департаменту охорони здоров'я Чернівецької ОДА заявка щодо можливої потреби у ЛЗ та ВМП. Також вжито всіх можливих кроків щодо безпеки пацієнтів та медичного персоналу, облаштовано споруди захисту і бомбосховище. Обласна рада надає медзакладу всю необхідну допомогу", - запевнив Дмитро Домбровський.

Невідкладні випадки обов'язково розглядаються і надається допомога цивільним. "Наприклад, триває прийом вимушених переселенців на проведення процедури гемодіалізу. Тому прошу громадян зберігати спокій та з розумінням відноситися до коректив режиму роботи нашої лікарні, продиктованих війною.

Хочу повідомити вам контактні телефони нашого закладу:

- 050 103 05 28, 050 103 06 51 – приймальний підрозділ для надання невідкладної медичної допомоги;
- 050 103 10 88 – приймальний покій інфекційного підрозділу;
- 050 103 12 50 – консультативно-діагностичний підрозділ;
- 050 103 06 88 – підрозділ амбулаторного діалізу;
- 050 103 03 47 – підрозділ хірургії", - розповів Дмитро Домбровський.

Очільник медзакладу провів мене бомбосховищами лікарні, які були досі захаращеними. Зараз вони теплі, функціональні, надійні.

Лікар власноруч ввімкнув потужну витяжку, котра інтенсивно очищає повітря, показав генератори, здатні за відсутності електроенергії утримувати операційні у робочому режимі значний період та резервуари із запасами води. ки, з якими я спілкувався, мобілізовані духом і готові приймати поранених. А тут зібралися відомі медичні фахівці області, люди з іменами та високою репутацією.

Враження таке. І керівництво лікарні, і персонал знають, яка їм випала місія, люди готові до викликів. І дуже просять журналістів перевіряти інформацію і не плодити безвідповідальні та ризиковані у військовий період фейки. Не час.

Триває і допомога від волонтерів та міжнародних партнерів. Медичну допомогу, а це ліки, засоби гігієни, зокрема дитячі, Буковина днями отримала від Румунії. Підвезли одразу два автобуси із необхідним. Зараз вантаж розподіляють між медичними закладами.

Голова найбільшої фракції "Єдиної Альтернативи" в обласній раді Володимир Мороз розповів, що підготовлено до прийому переселенців і такий медзаклад обласної власності, як "Брусницький бальнеологічний санаторій". Тут теж вже готові надавати допомогу місцеві медики.

"Зараз надійшла вказівка голови Чернівецької обласної ради Олексія Бойка, щоб заклади охорони здоров'я обласної комунальної власності працювали в посиленому режимі. Інші лікарні також збільшують кількість ліжок готових до прийому пацієнтів", - заявив Володимир Мороз.

Сергій СУЛИМА, Голос України.
На фото Дмитро Домбровський та підготовлені бомбосховища.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації