Військові експерти повідомили цікаві деталі про збиті російські гелікоптери і літаки над Брянщиною: "це історична перемога"

Історична перемога Протиповітряної оборони ЗС України у небі над Росією! В одному бою, у блискуче організованій засідці, українська зенітно-ракетна система знищила одразу чотири російських бойових машини! Збито новітній російський винищувач Су-35С, бомбардувальник Су-34 та два гелікоптери Мі-8! Судячи з оприлюдненого відео усі ці цілі йшли на значній висоті, і були раптово знищені зенітними рактеами великої дальності, не встигнувши здійснити протиракетний маневр.

Ракети вражали російські літаки та гелікоптери з носової частини, тому росіяни розповсюджують інформацію, що усі екіпажі знищено, ніхто не встиг вистрибнути після потужного ураження у район кабіни.

Вартість найсучаснішого російського серійного Су-35С за експортним контрактом з Китаєм складає 104 мійльони доларів за один літак, тобто за наявними експортними цінами у бою знищено російську бойову техніку на суму приблзно 200 мільйонів доларів. Також знищені пілоти, підгтовка яких не тільки дорого коштує, але й вимагає багатьох років.

Останній раз такі втрати у одному бою російська авіація зазнала 30 липня 1970-го року. Тоді авіація Ізраілю провела операцію "Рімон-20", у ході якої в одному бою було знищено одночасно 4 російських винищувача Міг-21, 3 пілоти були ліквідовані, ще один Міг було пошкоджено. Ізраільтяне втрат у літаках та пілотах не мали, один їхній винищувач також було пошкоджено.

Тепер ЗСУ вписали в світову історію свій унікальний подвиг.

Російська авіація бомбила безкарно українські міста, села, мости, інші цивільні об'єкти на півночі України безкарно, російські повітряні терористи зносили усе без спротиву, без розбору атакували мирні оселі, вбивали старих та дітей.

Але тепер проведена успішна контратака, і ворог раптово уражений у повітрі на Брянською областю. Тепер росіяни втратили панування у повітрі над Брянщиною. Цей бій значно обмежить терористичні дії російською авіації.

І привіт Міноборони РФ та генералу Коношенкову, які вже багато разів "повіністю знищили українську ППО", і юродівим російським "воєнкорам", які вже 15 місяців погрожують, як вони, сидячи у кріслах у Москві "отомстим и убьем".

Слава Україні.

Юрій БУТУСОВ, журналіст, військор
Персональна сторінка у Фейсбук


У Брянській області Росії, неподалік від українського кордону, нібито були збиті одразу декілька літальних апаратів. Йдеться про два гелікоптери Мі-8, винищувачі Су-34 і Су-35.

Як таке могло статися майже одночасно, в ефірі Radio NV пояснив військовий експерт, офіцер резерву ЗСУ Андрій Крамаров.

«Мені здається, що це робота на відмінно російської системи протиповітряної оборони. Можливо, у них знову почали літати якісь безпілотні літальні апарати, була переведена їх система ППО у бойову готовність. Ті повітряні судна, які були в той момент [у повітрі], не отримали про це інформацію. І, відповідно, на відмінно були збиті. Це прекрасний результат», — зазначив він.

Військовий експерт вважає малоймовірною версією, що це працювали диверсійно-розвідувальні групи:

«Росіяни, звичайно, зараз будуть розкачувати теорію про диверсійно-розвідувальну групу. Проте будьмо відвертими: зайти в один сектор і в ньому вразити одразу ж чотири цілі… Не знаю, скільки це потрібно пострілів. Потрібні переносні зенітно-ракетні комплекси. <...> Чотири цілі одразу вразити з ПЗРК — це надзвичайно ефективний результат.

Натомість саме роботу системи ППО Крамаров розглядає як найімовірнішу версію:

«Найімовірніше, це була їхня система ППО, яку підняли по тривозі, яку [привели] у бойову готовність. Ми знаємо, що у них там часто відбуваються проблеми з комунікацією. Ймовірно, ті повітряні судна, які були в той момент у повітрі, не попередили. <...> Причому, вони ж на власній території часто літають, вимикаючи маячок свій-чужий. До речі, загалом у радянських зразках озброєння система розпізнавання свій-чужий має низку проблем».

Є ще один можливий варіант розвитку подій, каже Крамаров. Але називає його дуже ризикованим, хоч і яскравим:

«Наприклад, підтягнули на відстань до кордону 30−40 км пускову установку ЗРК Patriot. Вона швидко відпрацювала боєкомплект — чотири ракети. І ця пускова установка одразу ж була згорнута і відправилася на інше місце чергування. Дальність цієї системи ППО до 160 км. Тобто, перебуваючи за 30−40 км від кордону, можна теоретично пробувати збивати [цілі] на глибині до 120−130 км».


ОНОВЛЕНО:

У Брянській області під час масштабної авіатрощі російські сили ППО знищили три гелікоптери, а не два, як повідомлялося раніше. Про це повідомив речник повітряних сил Юрій Ігнат в ефірі телемарафону, пише Главком.

За його словами, загальна кількість втраченої росіянами повітряної техніки складає п‘ять одиниць.

Ігнат не виключає, що до інциденту зі збитими у Брянській області літаками та гелікоптерами причетні самі росіяни. Він припустив, що окупанти «нарвалися на якісь неприємності».

«Росіяни вже все прокоментували, визнали–чорний день авіації. Росіяни вже самі все розказали, що відбувалося. Задіювалися вертольоти, постановники перешкод, ударна авіаційна група, яка здійснювала атаку України з Брянської області керованими авіабомбами. Там вже і про третій гелікоптер мова йде, тому 5 (авіаційних суден, - ред.), напевно, нарвалися на якісь неприємності», – сказав Ігнат.

Водночас речник Повітряних сил погодився з твердженням, що російська ППО могла сама збити свої літаки та гелікоптери.

«Вони це визнали, вже навіть є аналіз, хто винуватий, кого вони збираються за це звільняти, карати за цей бардак, який відбувається. Приємно читати такі новини від ворога», – додав Ігнат.

Нагадаємо, губернатор Брянщини Олександр Богомаз уперше прокоментував аварії літаків та гелікоптерів в області. Він підтвердив аварію лише одного вертольота – в Клинцях. За словами Богомаза, серед цивільних є один постраждалий – жінка. Її доправили до лікарні. Внаслідок падіння вертольота пошкоджено п'ять будинків. Інші три катастрофи губернатор не прокоментував.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації