Буковинські маріупольці захистили більше двох кілометрів українських позицій на фронті

Ще взимку 2023 року мешканці Маріуполя, що вимушено покинули своє місто і нині перебувають у Чернівцях, створили волонтерське об'єднання «Ми РАЗОМ». Основна його задача – виготовлення маскувальних сіток для ЗСУ.

За задумом в цій справі планувалось задіяти маріупольців та чернівчан на трьох локаціях, одна з яких облаштована у центрі підтримки внутрішньо переміщених та евакуйованих осіб «ЯМаріуполь. Чернівці». Але з часом долучились також волонтери з інших міст.

Міста різні, мотивація – одна

Майже кожного дня до гуманітарного блоку центру приходить жіночка з світлим обличчям і сяючими очима. Вона тихесенько займається своєю справою, виплітаючи стрічками візерунки на сітковій основі.

З'ясувалося, що це чернівчанка Тамара Базаєва. Спочатку плела маскувальні сітки в штабі на Заньковецькій. А якось, прогулюючись містом, побачила сітку у вікні центру «ЯМаріуполь» і зайшла подивитись, що та як. З тих пір вона з нами. Каже, у нас затишно та приємно - співробітники уважні, пригощають чаєм, а коли є час, стають поруч до роботи.

Волонтерка, чернівчанка Тамара Базаєва, яка допомагає переселенцям з Маріуполя плести маскувальні сітки

Жінка має дуже важке захворювання, яке виникло на нервовому ґрунті. За її розповіддю, задовго до 24 лютого 2022 року відчувала, що насувається велике лихо. Зізнається, що морально і фізично почуває себе значно краще, коли робить внесок в Перемогу.

А ще цю локацію неможливо уявити без маріупольчанки Романи Шептухи. Вона вправно, тихо й делікатно робить справу і не дуже прагне про себе розповідати. Відомо, що жінка мешкала в Приморському районі і не очікувала біди доки вранці 24 лютого телефонний дзвінок племінниці не сповістив: «Війна!»

Маріупольчанка Романа Шептуха

Приїхали діти, свати, знайомі, бо вважали, що Романа живе в найбільш безпечному місці. Ходили разом до джерельца за водою, палили багаття, готували їжу і тікали всі разом від смерті під акомпанемент «Градів». Романа лише встигла схопити документи та побачити влучання у сусідський будинок. А згодом була знищений і її власний…

На Буковину вона приїхала в грудні минулого року. Разом з дівчатами з Маріуполя, Чернівців, Херсону багато годин присвячує плетінню сіток. Жіночка каже, що для неї є життєво важливим допомагати воїнам ВСУ та наближати повернення додому.

Співробітниця центру «ЯМаріуполь. Чернівці» Оксана Новицька, її чоловік захищає країну на сході

Зберегти та врятувати

Є серед військових таке: «На війні головне не те, скільки ворогів ти вб’єш, а скільки своїх збережеш та врятуєш». Тож, волонтери розуміють, що кожен квадратний метр сіток – це схована від ворога техніка та особистий склад.

Кількість постійних волонтерів на трьох локаціях складає близько 20 осіб. Але багато ще тих, хто долучається до плетіння, коли має трохи вільного часу. Серед таких жіночок багато дружин військових. Їм не треба пояснювати, як важливо те, що вони роблять. Кожна мріє, щоб чергова сітка опинилась на позиції, де Україну боронить саме її чоловік.

Керівниця проєкту і одночасно центру «ЯМаріуполь» Ірина Борейша

Керівниця проєкту і одночасно центру «ЯМаріуполь» Ірина Борейша теж, коли є можливість, поспішає до рамки із стрічками зі спанбонду. Намагаємося тримати темп: за тиждень наші три локації зазвичай відправлять на фронт десять сіток.

Починаючи з зими, волонтерами об'єднання «Ми РАЗОМ» виготовлено 3276 квадратних метрів сіток для 20 підрозділів Збройних сил України, а недавно – навіть для нового підрозділу легендарного «Азову» Нацгвардії України. Замасковано приблизно 2200 погонних метрів окопів, або 190 гаубиць, або 154 танка, або 80 тягачів гаубиць тощо.

Подякувати та зігріти

В кожну відправлену на фронт сітку вкладаємо сюрпризи від маріупольських діток: патріотичні малюнки, обереги, листи подяки, сувеніри. Бо від самих воїнів знаємо: такі зворушливі «дрібнички» дуже зігрівають їм серця.

А недавно виробленню патріотичного хенд-мейду у центрі «ЯМаріуполь» присвятили цілий тиждень. Діти й дорослі взяли участь у циклі майстер-класів "Барви Незалежності, під час яких маріупольці зробили чудові сувеніри та прикраси: обереги, магніти, прикрашені квітками обручі для волосся, браслети.

Всі ці вироби стали подарунками за донати на благодійному ярмарку, який відбувся в парку імені Шевченко напередодні Дня Незалежності України. Гасло ярмарку - "Незалежність доводимо щодня".

Там же був проведений благодійний концерт "Ти в мене єдина!" за участю талановитих маріупольців. Мета - привернення уваги до благодійної діяльності нашого центру та збір коштів на потреби незламних захисників України. До речі, в той день вдалося зібрати близько дев'яти тисяч гривень.

А сьогодні, 29 серпня ми вшановуємо пам'ять військовослужбовців та учасників добровольчих формувань, котрі віддали життя за Батьківщину. Ця дата є нагадуванням про одну з найкривавіших подій російсько-української війни на сході країни — Іловайську трагедію. Вважаємо, що кожен маріуполець в той чи інший спосіб має долучитись до допомоги військовим, наближаючи Перемогу та повернення в рідне українське Приазов’я!

Світлана ОБЕДІНСЬКА, волонтерка, журналістка, ВПО з Маріуполя
Спеціально для БукІнфо (с)

(Фото надані авторкою)


ДО РЕЧІ:

Плетіння маскувальних сіток силами Волонтерського об′єднання МИ РАЗОМ відбувається у м. Чернівці за адресами:

🔹 вулиця П. Орлика, 4 (третій поверх) – щодня з 10.00 до 19.00;

🔹 площа Центральна, 1 (вхід з вулиці Івана Франка) – понеділок-п′ятниця з 9.00 до 18.00

Підписуйтесь на канал Волонтерського об′єднання МИ РАЗОМ: https://t.me/shadrinaann.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації