Бригадний генерал Тарнавський: окупанти не очікували, що українські війська прорвуть першу лінію їхньої оборони

Українські війська після кількох тижнів кропіткої роботи з розмінування рішуче прорвали першу лінію оборони Росії під Запоріжжям і розраховують на швидші успіхи під час форсування слабшої другої лінії.

Про це в інтерв’ю виданню “Гардіан” розповів бригадний генерал Олександр Тарнавський, який очолює підрозділи Сил оборони України на Південному напрямку.

За його словами, Росія витратила 60% свого часу і ресурсів на будівництво першої лінії оборони і тільки по 20% — на другу і третю лінії, оскільки не очікувала, що українські війська зможуть прорватися, цитує АрміяInform.

— Зараз ми перебуваємо між першою і другою оборонними лініями, — сказав український генерал.

За його словами, українські війська зараз просуваються по обидва боки прориву і зміцнюють свої позиції на території, захопленій під час недавніх боїв.

— У центрі наступу ми завершуємо знищення ворожих підрозділів, які прикривають відхід російських військ за другу лінію оборони, — зазначив він.

Величезне мінне поле протягом кількох тижнів заганяло українські війська в пастку, поки піхотинці-сапери повільно розчищали маршрут штурму в пішому порядку. Російські війська за цим полем «просто стояли і чекали на українську армію», відстрілюючи техніку снарядами і безпілотниками, — сказав він.

Але тепер цей бар’єр подолано, росіяни змушені проводити маневри, а українці повертаються на своїх танках та іншій бронетехніці. На знак того, що москва відчуває тиск, вона перекинула війська в цей район із фронтів на території окупованої України — Херсона на заході та Лиману на північному сході — а також із росії, — сказав він.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації