Bild: США та Німеччина виступили з гнівним попередженням Україні після вчинку з Patriot

За інформацією німецького видання Bild, українська армія щонайменше один раз використала систему Patriot з Німеччини для самостійних дій, після чого Німеччина та США почали загрожувати Україні. ЗСУ один раз використовували систему Patriot з Німеччини для ударів "на власний розсуд". У відповідь на адресу Києва надійшли гнівні дзвінки з Берліна та Вашингтона із загрозою припинити постачання зенітних ракет, якщо подібний інцидент повториться.

Про це повідомляє німецьке видання Bild, пише Діалог.

Україні також заборонено використовувати західні ППО проти атак російських літаків. Їй доводиться чекати, доки бомбардувальники випустять свої крилаті ракети, і лише тоді боротимуться з ними, коли вони вже пролетять над українською територією.

Німецькі журналісти наголошують, що Росія щодня бомбить Харківську область тисячами ракет та майже 5000 артилерійських снарядів на день. Україні не дозволено стріляти у відповідь жодним західним снарядом. Такі ж похмурі справи в Україні, коли справа доходить до авіаударів, додає видання.

Теоретично більшість використовуваних російських авіабаз перебуває у межах досяжності озброєнь, отриманих Києвом від країн. Але ця зброя не повинна використовуватися для знищення російських літаків на землі. "Україні також не дозволено використовувати західні ППО проти атак російських літаків - їй доводиться чекати, доки бомбардувальники випустять свої крилаті ракети і вони вже пролетять над українською територією, щоб боротися з ними.

За інформацією Bild, українська армія як мінімум один раз використовувала систему Patriot з Німеччині для самостійних дій. Реакція: гнівні дзвінки з Берліна та Вашингтона та погрози припинити постачання зенітних ракет, якщо подібний інцидент повториться" , - зазначено у повідомленні.

Однак після 27 місяців російської агресії західна блокада нарешті зрушила з місця. Декілька глав держав, включаючи Швецію, заявили в останні дні, що їхня зброя тепер може бути використана проти російських цілей. Однак багато з цих озброєнь використовують американські гранати, і США разом із Німеччиною виступають проти такої операції.

Декілька держав НАТО хочуть допомогти Україні безпосередньо, але зеленого світла досі немає. Канцлер Німеччини Шольц критикує передбачувані плани НАТО створити безполітну зону над Україною.

У неділю генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг вимагає "переосмислити ці обмеження, тому що надто великими обмеженнями ми пов'язуємо руки українським збройним силам". Столтенберг додав: "Право на самооборону включає право атакувати законні військові об'єкти за межами України. Це частина самооборони. Ми ясно бачимо це зараз у боях у Харківській області, тому що російські війська знаходяться на території Росії і атакують територію України на кордоні".

Позиція Німеччини, з іншого боку, залишається незмінною і, можливо, догоджає Кремлю. "Канцлер Олаф Шольц заявив на вихідних у Берліні, що існують чіткі правила, які були погоджені з Україною і які працюють для постачання німецької зброї. Кінцева мета Шольця - не перемога України над агресором Росією, а, швидше, запобігання перетворенню цієї війни на велику війну". ", - наголошують журналісти.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації