Авіаексперт розповів, як росіяни навчилися обдурювати американський РК Patriot
РК Patriot — єдиний комплекс, здатний знищувати балістику. Але росіяни весь час вдосконалюють свої балістичні ракети. Про це в ефірі Радіо NV зазначив авіаексперт, провідний науковий співробітник НАУ Валерій Романенко.
Пропонуємо вашій увазі фрагмент цієї розмови.
Власне, не самі ракети, а обладнання РЕБ, встановлене на цих ракетах. І, крім того, застосовують всі можливості тактики, тактики застосування цих ракет. Про що йдеться? Це ракета балістична, але яка летить не по класичній балістичній гладкій, скажімо, регулярній балістичній траєкторії, а летить з різними маневрами, по квазібалістичній траєкторії. І ці маневри починаються як на відхідній гілці, так і на термінальному відрізку. І, скажімо, маневри відбуваються досить різкі, з перевантаженнями.
Раніше росіяни якось на це не дуже звертали уваги. Вони вважали, що нам нема чим збивати ці ракети. А зараз вони використовуються по повній. І уявіть собі: ракета летить по складній траєкторії, ще й на цій траєкторії робить різкий маневр. Це вкрай високий спосіб збивання цих ракет. Hit-to-kill — пряме влучання ракети в ракету.
Уявіть собі, для оператора Patriot потрібно не лише відслідкувати цю ракету, а кожного разу комплекс має вираховувати точку, де ці дві ракети зустрінуться. Якщо регулярна траєкторія, це можна зробити. А якщо вона весь час міняється, то тоді дуже складно, власне, влучити в цю ракету. Це такий дуже складний момент. Росіяни зараз почали його максимально використовувати.
Другий момент. Росіяни враховують недоліки комплексу Patriot. У нього радар працює на 90 градусів. А не так, як ми звикли, що на 360 градусів крутиться антенна. Це означає, що можна запустити ракету в кілька районів, скажімо, в кругову, навколо Києва. Київ сам по собі велике місто. А антиракети Patriot працюють лише на 25 кілометрів. Ну, ще можна віднести до 10 кілометрів віднести пускові установки. Тоді ще радіус збільшиться. Але якщо зробити запуск по різних секторах, то Patriot просто не встигне перенавестися на інші ракети. Ну, одну, дві, ну, може три він встигне збити. Росіяни по повній це використали.
І третій варіант. Росіяни використовують на ракетах Іскандер ще й пастки. Вони можуть відстрілювати до шести пасток. Ну, так як Шахеди літають з імітаторами, так й Іскандери можуть літати з імітаторами. Вони відстрілюють ці імітатори. На імітаторі теж є лінза Ліннеберга, що збільшує відбиття радіорелокаційного променю, а на радіолокаторі йде тоді відбиття таке, нібито літає величезний бомбардувальник Б-52. Крім того, на цих імітаторах ще й стоять дві станції радіоперешкод, що засмічують мітками радари.
І от уявіть собі, запускається ракета, потім відстрілює пастки і оператор дивиться — була одна ракета, бачить а вже сім ракет. І тут вже дуже багато залежить від досвіду і вміння оператора відрізнити, де пастки, а де сама ракета. Ну там можна включити кілька режимів, там — селекцію по швидкості, бо імітатори не мають власного двигуна, вони швидко починають відставати. Але це — час. Це все йде за секунди, бо взагалі балістику збивають на останніх 20−25 кілометрах від цілі по висоті, в той момент, коли вони вже летять практично вертикально, хоча виконують ще деякі маневри.
Повну версію інтерв'ю з Валерієм Романенком слухайте та дивіться на Radio NV
-
Міністр МЗС росії Лавров: "Одеса також належить Росії, яка її будувала"
-
Акт помсти: ЗСУ завдали потужного нічного удару по російських ракетниках, які обстріляли Суми
-
Під час виконання бойового завдання на літаку F-16 загинув 26-річний український льотчик Павло Іванов
-
Стало відомо, скільки засуджених на Буковині долучилися до лав ЗСУ і скільки бажає
-
Як агент ФСБ здійснював диверсії та готував замах на керівника обласної адміністрації. Поліція повідомила деталі
-
Як колумбійська штурмова рота на Курщині воює у складі ЗСУ проти рашистів і північнокорейського спецназу. Зарплата до 4200 доларів