Аналітик групи "Інформаційний спротив" Олександр Коваленко розповів при яких умовах на Буковину стягнуть додаткові сили ЗСУ

Нині важко остаточно передбачити, яким насправді буде наступний крок Москви. Може Росія піде на визнання незалежності "ПМР" за прикладом Абхазії і Південної Осетії, які після російсько-грузинської війни 2008 року були визнані так званими незалежними державами, але не включені до складу росії.

Про це йдеться у матеріалі видання Oboz.ua

Або все ж Путін ухвалить рішення включити Придністров’я до складу Росії за прикладом окупованих областей України. Так чи інакше, але "ПМР" стає такою собі зброєю у російських руках, якою Кремль дедалі активніше буде погрожувати Молдові, Україні та ЄС. Це буде ще одна гаряча точка посеред Європи, аби агресія проти України ще більше розмивалася в інформаційному просторі, пише видання.

Молдова під ударом просто зараз. На Буковину стягнуть додаткові сили ЗСУ?

Про загрозу для України, яка з’являється після можливої анексії "ПМР", ми вже зазначали: росіяни планують щонайменше спробувати пробити сухопутний коридор до свого анклаву. Але це загроза на майбутнє. Чого не скажеш про Молдову, у якої проблеми можуть спалахнути вже найближчим часом.

"Придністровського угруповання цілком достатньо, щоб реалізувати операцію із захоплення Молдови та силової зміни влади в Кишиневі", – вважає військово-політичний оглядач групи "Інформаційний спротив" Олександр Коваленко. – Наприклад, "ПМР" може захопити аеродром Меркулешті, для виходу на Бельці та відрізання північної Молдови від центру. Це дозволить перерізати основні траси та блокувати під'їзди до Кишинева.

При цьому на цю лінію може бути перекинутий обмежений контингент, оскільки південь – переважно проросійський гагаузький регіон. Так, утримання Кишинева, у разі відсутності допомоги третьої сторони, протягом тривалого часу неможливе, особливо з урахуванням вже розміщеної в Молдові російської агентури. У результаті до влади приходять проросійські сили і після проведення зачистки буде розгорнута невідворотна мобілізація. Також ми втрачаємо Молдову як євроорієнтованого сусіда.

Транзитом до Молдови почнуть прибувати російські "туристи" подвійного призначення. Протягом 3-4 місяців може бути сформоване угруповання до 30 тисяч, достатнє для створення проблем. Це змусить ЗСУ стягнути до Одеської, Вінницької та Чернівецької областей додаткові сили для попередження загроз – тобто сковуючий ефект збільшиться в рази.

Втім треба зазначити, що нині біля Придністров'я відсутні ознаки формування наступальних угруповань", – підкреслив Олександр Коваленко.

Чекати можна чого завгодно

"Чекати від психічно неврівноваженої людини можна чого завгодно, тобто логіка і дії Путіна – це речі, які ніколи не перетинаються, тому я б нічого не виключав. Йому сьогодні потрібно демонструвати свою велич, що він плює на міжнародне право, на Європу, на всіх західних лідерів і робить те, що йому заманеться", – таку думку в ексклюзивному коментарі для OBOZ.UA висловив ексміністр закордонних справ України Володимир Огризко.

"Для Придністров'я російська анексія означатиме, що воно опиниться в такій економічній блокаді, що дуже швидко попроситься або назад до Молдови, або вперед до України. Бо якщо є бажання поставити його на коліна, то треба просто закрити кордони, і тоді все те, що виробляється на цій території та поки що через Молдову і Румунію йде в ЄС, миттєво припинить своє існування, а відтак закінчиться цей режим у "ПМР". Чи хочуть вони цього? Безумовно, що ні.

Повторюю ще раз: ми зараз навряд чи зможемо сказати, що там у голові цього напівбожевільного фюрера. Якщо раптом справа піде до якихось загострень, ну тоді я думаю, що у нас не залишиться нічого іншого, як отримати контроль над селом Ковбасна, в якому зберігаються десятки тисяч снарядів.

Російські війська, які охороняють склади, – нечисленні, тож вони не будуть проблемою для ЗСУ. Звичайно, це станеться тільки тоді, коли Україні будуть загрожувати. Це може бути обстріл або якась інша провокація. Тоді, без сумніву, Україна повинна вжити заходів для своєї безпеки. Тобто ми повинні бути готові до будь-яких негативних сценаріїв", – зазначив Володимир Огризко.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації